پرواز آزمایشی هواپیمایی که ۲۰ درصد سوخت کمتری مصرف می‌کند

تهران- ایرنا- مهندسان آلمانی از پرواز آزمایشی نمونه اولیه هواپیمایی خبر دادند که نسبت به هواپیماهای سنتی ۲۰ درصد سوخت کمتری مصرف می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه روزنامه دیلی میل، این هواپیمای «V» شکل که ۱۰ فوت عرض و ۵۰ پوند وزن دارد، برای اولین بار در آلمان پرواز کرد. این هواپیما توسط محققان دانشگاه فناوری «دلفت» در هلند و با پشتیبانی شرکت هواپیمایی «کی.ال. ام» ساخته شده است.

نسخه اصلی و بزرگ این هواپیما می تواند ۳۱۴ مسافر را حمل کند که برخی از آنها در بال های این هواپیما مستقر می شوند و نسبت به هواپیماهای سنتی ۲۰ درصد سوخت کمتری مصرف می کند. قسمت حمل بار، مخزن سوخت و کابین مسافران در بال های این هواپیما که از دماغه هواپیما به شکل مورب کشیده می شوند تا شکل متمایز V را ایجاد کنند، قرار می گیرند. طراحی عجیب این هواپیما به مسافران این امکان را می دهد تا با نگاه کردن به بیرون از پنجره هواپیما نیمه دیگر آن را مشاهده کنند.

در پرواز اولیه، اپراتور از راه دور موفق شد عملیات بلند شدن از زمین، چند مانور مختلف و فرود را انجام دهد. پس از آن آزمایش تونل باد و چند آزمایش زمینی در هلند انجام شده است. به گفته محققان در مرحله بعد از اطلاعات جمع آوری شده در پرواز برای ایجاد یک مدل نرم افزار آیرودینامیکی هواپیما استفاده می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =