نماینده ولی فقیه: حضور در انتخابات موجب تقویت نظام و ارکان کشور می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:‌ انتخابات عرصه یک رقابت سالم در نظام اسلامی است و باید از تخریب، تنگ نظری دوری کرد و مراقب بود رقابت‌ها به عداوت تبدیل نشود چون انتخابات موجب تقویت نظام و ارکان کشور می‌شود.

حجت‌الاسلام حاج عبدالرضا پورذهبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به در پیش بودن انتخابات دوره دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیجار در استان کردستان اظهار داشت: هر کسی که انتخاب می‌شود باید بتواند به نحو احسن و اکمل به مردم منطقه خدمت کند و در پایان خدمت خود، نزد خداوند احساس شعف و روسفیدی کرده و هم مردم ذکر خیر او را داشته باشند.

وی با بیان اینکه نفس حضور در انتخابات بسیار موثر و سفارش شده است، یادآور شد: حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، در عین حال حرکت شایسته‌ای برای تقویت نظام و ارکان مهم کشور و شکست توطئه‌های دشمنان است.

حجت‌الاسلام پورذهبی افزود: کسانی که از فیلتر شورای نگهبان رد شده‌اند تشخیص داده شده افراد با صلاحیتی هستند اما به هر حال مردم بدنبال انتخاب کسانی هستند که بتوانند بهتر در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و مردم حرکت کنند.

وی تاکید کرد: همه نامزدهای انتخاباتی که به تایید رسیده‌اند، صالح محسوب می‌شوند اما مردم با تحقیق و بررسی هر کس را که اصلح تر است برای حضور در خانه ملت انتخاب کنند.

آرای مردم حوزه انتخابیه بیجار به منظور تعیین نماینده این شهرستان در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱۲ شعبه اخذ می‌شود که ۴۱ مورد آن شهری و ۷۱ مورد نیز روستایی است.

همچنین از ۱۱۲ شعبه اخذ رای ۳۹ مورد آن ثابت و ۷۳ مورد نیز سیار پیش‌بینی شده که واجدان شرایط رای در این شهرستان باید نماینده خود در مجلس شورای اسلامی را از بین ۲ نامزد راه یافته به دور دوم انتخاب کنند.

طبق تقویم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مقرر بود دور دوم این همایش سیاسی ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما بدلیل شیوع ویروس کرونا به ۲۱ شهریور موکول شد.

بر اساس نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه شهرستان بیجار در مرحله اول ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده دور دهم) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دوم اسفند تکلیف پنج کرسی‌ شامل ۲ کرسی حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره، یک کرسی سقز و بانه، یک کرسی قروه و دهگلان و یک کرسی مریوان و سروآباد مشخص شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =