استاندار کربلا: به دلیل کرونا از میزبانی زائران اربعین معذوریم

بغداد – ایرنا – استاندار کربلا در واکنش به برداشت اشتباه از سخنان او درباره آیین اربعین در برخی رسانه ها تاکید کرد که به دلیل شیوع گسترده ویروس همه گیر کرونا ، کربلا امسال امکان استقبال و میزبانی از زائران اربعین کشورهای دیگر را ندارد .

«نصیف الخطابی» روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت که ممنوعیت ورود زائران با تصمیم و نظر ستاد مرکزی مبارزه با کرونا به ریاست نخست وزیر برای حفاظت و سلامت جان زائران در برابر این ویروس انجام شده است.
وی ادامه داد که گرچه در سال های گذشته زیارت اربعین حسینی با وجود همه چالش ها و تهدیدهای امنیتی متوقف نشده اما به دلیل اینکه ویروس کرونا تاکنون واکسن و داروی مشخصی برای آن یافت نشده به خاطر حفظ جان و سلامت زائران، ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در عراق، همچنان ورود زائران خارجی به کشور را به صلاح نمی داند.
وی ابراز امیدواری کرد که این ویروس هرچه زودتر از صحنه، رخت بر بندد و همه ما در کربلا اعم از مسوولان و مواکب و مردم کربلا در تولیت آستان مقدس حسینی (ع) و عباسی (ع) در خدمت زائران باشیم زیرا هیچ افتخاری بالاتر از خدمت زائران اباعبدالله الحسین (ع) نیست.
گفتنی است که روز گذشته فیلم و مصاحبه ای از استاندار کربلا در برخی خبرگزاری ها و رسانه های ایرانی منتشر شد که در برداشت اشتباه، از آمادگی مسوولان این استان برای پذیرش میلیونی زائران خارجی خبر داده بودند.
استاندار کربلا در این فیلم تنها ابراز امیدواری کرده بود که «بلای کرونا ریشه کن شود تا کلیه دوستداران اهل بیت (ع) و اربعین بتوانند موفق به زیارت بارگاه امام حسین (ع) شوند و اینجانب در خدمت آنان باشم.»
«ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز پیشتر در مصاحبه با ایرنا گفته بود که پرونده اربعین در عراق بسته شده است و این کشور به هیچ زائر خارجی از جمله ایرانی اجازه ورود به عراق برای انجام آیین اربعین نمی دهد.
سخنگوی وزارت بهداشت عراق هم امروز در گفت‌وگو با ایرنا تاکید کرد که مطابق مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با کرونا، ورود زائران خارجی اربعین به کشور ممنوع است و هیچ تصمیم جدیدی در باره گشودن مرزها در ایام اربعین به روی زائران دیگر کشورها گرفته نشده است.
«سیف البدر» گفت که ستاد مرکزی مبارزه با کرونا به ریاست «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق روز گذشته (دوشنبه) جلسه خود را برگزار کرد و فقط با تبادلات تجاری برای مدت زمان محدود در گذرگاه های مرزی موافقت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =