توجه به فرهنگ زمینه‌ساز تحقق دستاوردهای سیاسی و اقتصادی است

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: توجه به فعالیت‌های فرهنگی برای به ثمر نشستن دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

فرشید فلاح روز سه‌شنبه در آیین افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی(آهوان) در سالن اجتماعات انجمن سینمای جوانان استان سمنان ابراز داشت: اگر فعالیت‌های فرهنگی مورد توجه نگیرد بدون شک دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به بار نخواهد نشست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: مسئولان در حفاظت از فرهنگ جامعه بیش از پیش تلاش کنند و سهم مشخص برای فرهنگ در نظر بگیرند.

وی بیان کرد: امسال اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان میزبان ۵ فعالیت ملی خواهد بود که یکی از این میزبانی‌ها، میزبانی از نخستین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی با عنوان آهوان است.

فلاح تصریح کرد: یک دستگاه اجرایی به تنهایی نمی‌تواند یک برنامه ملی را پیش ببرد و لازم است تمام دستگاه‌های اجرایی در برگزاری برنامه‌های ملی و به ویژه در حوزه فرهنگ بیش از پیش کمک کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطر نشان کرد: امسال ۱۰ استان میزبان فعالیت ملی در حوزه رضوی است و استان سمنان یکی از آن ها است که زیرنظر بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) میزبان فعالیت ملی است.

فلاح بیان کرد: طراحی جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی(آهوان) با انجمن سینمای جوانان این استان است و دبیرخانه این جشنواره در محل آن انجمن ایجاد شد.

جشنواره ملی هنرهای جدید با محوریت معارف رضوی و عنوان آهوان برگزار می شود.

گسترش فرهنگ و معارف رضوی، بهره‌گیری از زبان و بیان هنر در آشنایی با سیره امام هشتم، رجوع به پشتوانه‌های فرهنگی و هنری در حوزه معارف رضوی و شناسایی استعدادهای خلاق فعال در عرصه هنرهای جدید، از اهداف اصلی برگزاری جشنواره ملی آهوان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =