مسجدجامعی به شهرداری تهران برای نادیده گرفتن سلیقه مردم تذکر داد

تهران - ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به نادیده گرفتن سلیقه مردم در توسعه طرح‌های شهری به شهرداری تهران تذکر داد و گفت: نمی‌توانیم شهر را به سلیقه خود بسازیم.

به گزارش ایرنا «احمد مسجد جامعی» روز سه‌شنبه در جریان دویست و سی‌وپنجمین جلسه شورای شهر تهران با بیان تذکری افزود: میدان شهدا خیلی مهم است زیرا واقعه 17 شهریور نقطه عطفی بود اما ما هیچ کاری برای این میدان و آن واقعه انجام ندادیم.

وی افزود: آرایش، تندیس یا نماد ویژه‌ای برای این میدان منظور نشده و اقدامی که در قد و قواره این دوره معاصر پایتخت باشد، انجام نشده است.

مسجدجامعی عنوان کرد: در شهرداری حرف‌هایی برای خودمان داشتیم، به ویژه در دوره‌ای که شهردار شهرساز است.

وی تاکید کرد که شهرداری در قصه شهر، دانای کل نیست و همه حرف را نمی‌نزد بلکه مدیریت می‌کند تا همه حرف بزنند.

عضو شورای تهران ادامه داد: ما حرف‌هایی می زنیم که فراموش می‌شود؛ ما نظراتی داریم از جمله اینکه نمی‌توانیم همه شهر را به سلیقه خودمان بسازیم و باید سلیقه مردم را نیز در نظر بگیریم که این حرف‌ها دارد فراموش می‌شود.

مسجدجامعی در ادامه با اشاره به تغییرات خیابان کریمخان، گفت: برای نمونه در راسته کریم‌خان، کتابفروش‌ها، پیاده‌روهایب با معماری خاص ساختند و  شهرداری بدون اطلاع آن را خراب کرد.  

وی با بیان اینکه این نحوه دخالت در امور توسط شهرداری درست نیست، گفت: چه ضرورتی داشت پیاده‌روهای خیابان کریم‌خان را خراب کنیم و آن را یکدست کنیم در حالی که می‌توانست بازپیرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه به این نگاهی که منجر به حذف مردم می‌شود اعتراض دارم، افزود: نباید سلیقه مردم را به این جهت که قدرت داریم نادیده بگیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها