مدارس استثنایی شیروان نیاز به جذب نیروی آموزشی و توانبخشی دارد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: اینک مدارس استثنایی شیروان نیاز به جذب هشت نفر نیروی آموزشی و توانبخشی دارد.

علی متقیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دانش آموزان با نیازهای ویژه خدمات توانبخشی، گفتار درمانی ۲۴ ساعته و کاردرمانی ارائه می شود که اینک در کاردرمانی یک نفر نیروی زن به صورت طرحی داده شده است.

وی با بیان اینکه در این گونه مدارس شهرستان برای خدمات توانبخشی سه نفر و آموزشی پنج نفر نیرو لازم است گفت: قرار است براساس سهمیه ای که سازمان استثنایی کشور می دهد استخدام صوت گیرد.

متقیان افزود: فعالیت های درمان شامل مشکلات تمرکز و توجه، جسمی و حسی دانش آموزان و تحرک و جهت یابی برای نابینان است که چنانچه مشکلات خارج از چارچوب مدارس باشد باارائه فاکتور طرح خدمات حمایتی پرداخت می شود.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: اینک دانش آموزان نیازهای ویژه مشکلی خاصی در فضا، کتب و لوازم بهداشتی ندارند و تمامی این موارد به مدارس تحویل داده شده است.

متقیان افزود: در سفر معاون وزیر آموزش و پرورش قول ساخت هشت سالن ورزشی برای مدارس استان داده شد که حال رایزنی برای گرفتن یکی از سالن ها برای دانش آموزان مدارس استثنایی شیروان هستیم که ورزش معلولان در آن مکان صوت گیرد.

هم اکنون در شیروان ۱۷۲ دانش آموز با نیازهای ویژه در ۲ مدرسه خاص و ۱۰۰ دانش آموز با نیازهای ویژه نیز در مدارس عادی تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =