۳۰۰۰ عدد ماسک بین دانش‌آموزان "نالوس" اشنویه توزیع شد

مهاباد- ایرنا- مسوول کمپین مردمی مبارزه با کرونا در شهر نالوس اشنویه گفت: سه هزار عدد ماسک با حضور مدیرآموزش‌ و پرورش این شهرستان در بین دانش‌آموزان توزیع شد.

علی محبوب روز روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام در راستای مبارزه با کرونا و همزمان با بازگشایی مدارس در بین دانش آموزان شهر نالوس توزیع شد.

وی ارزش ریالی این تعداد ماسک را بیش از ۵۷ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: ماسک‌های توزیع شده به همرا مواد ضدعفونی کننده به همت کمپین مبارزه با کرونا، مرکز نیکوکاری و مدیر مدرسه فرهنگیان تهیه و در اختیار این دانش آموزان قرارداده شده است.

مسوول کمپین مردمی مبارزه با کرونا در نالوس گفت: ماسک‌های تهیه شده بین ۸۵۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی توزیع شد و درصدد هستیم روند توزیع ماسک‌ را همچنان در بین دانش‌آموزان ادامه دهیم.

محبوب اضافه کرد: ماسک آن هم از نوع معمولی یکی از اقلام بهداشتی و حائز اهمیت که نقش مهمی در پیشگیری از انتقال ویروس کرونا دارد، سلاحی کارآمد است که در کنار رعایت بهداشت فردی و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌تواند حافظ سلامت انسان باشد.

وی افزود: در شرایط کنونی، در کنار استفاده از ماسک دانش‌آموزان باید فاصله اجتماعی را نیز به عنوان گامی مهم برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در جامعه رعایت کنند.

۱۵ هزار و ۱۲۳ دانش‌آموز برای تحصیل در مدارس دولتی این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند که بیشتر تعداد آنها در مقطع ابتدایی است؛ ۶۵۱ کلاس درس در این شهرستان نیز وجود دارد که از این تعداد ۳۹۶ کلاس ابتدایی، ۱۴۸ کلاس درس متوسطه اول و ۱۰۷ کلاس درس متوسطه دوم است.

تمامی مدارس اشنویهبه صورت دولتی اداره می‌شود و این شهرستان فاقد مدرسه غیردولتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =