۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84031181
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نتیجه یک نظرسنجی: ترامپ در مناظره بر بایدن چیره می‌شود

تهران-ایرنا- نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد تعداد بیشتری از  رای دهندگان آمریکایی انتظار دارند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مناظره های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز شود و عملکرد بهتری در این مناظره ها نسبت به جو بایدن نامزد رقیبش از حزب دموکرات داشته باشد.

به گزارش ایرنا، تارنمای نشریه آمریکایی هیل نوشت: نتایج نظرسنجی جدید روزنامه یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک که روز یکشنبه منتشر شد، حکایت از آن دارد که از میان رای دهندگان واجد شرایط، ۴۷ درصد پیش بینی می کنند که ترامپ در مناظره ها انتخابات ریاست جمهوری صدرنشین باشد  و ۴۱ درصد پیروزی بایدن در این مناظره ها را پیش بینی کردند.

در بین رای دهندگان مستقل انتخابات ۲۰۲۰  اختلاف ۱۰ درصدی وجود داشت و ۴۷ درصد گفتند ترامپ در مناظره ها پیروز خواهد شد و  ۳۷ درصد انتظار داشتند بایدن برنده مناظره ها باشد.

اولین مناظره ریاست جمهوری آمریکا قرار است ۲۹ سپتامبر (۸ مهر) در شهر کلیولند در ایالت اوهایو برگزار شود. کریس والاس مجری برنامه روز یکشنبه های شبکه فاکس نیوز هدایت این مناظره را برعهده خواهد داشت .

این نتایج همچنین نشان داد: ۳۷ درصد از رای دهندگان واجد شرایط گفتند گردهمایی جمهوریخواهان باعث شده با احتمال کمتری از ترامپ در انتخابات نوامبر (آبان) حمایت کنند و ۳۳ درصد گفتند بعد از مشاهده گردهمایی احتمال این که به  ترامپ رای دهند، افزایش یافته است.

ترامپ در بسیاری از نظرسنجی های ملی حتی در بسیاری از ایالت هایی که نقش تعیین کننده ای در نتایج انتخابات دارند، از بایدن عقب است.

با این حال برخی از نظرسنجی ها نشان داده اند که فاصله رقابت دو نامزد در هفته های اخیر کم تر شده و دو رقیب رقابتی نزدیک دارند.

بر اساس نتایج نظرسنجی جداگانه ای از روزنامه یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک که هفته پیش انجام شد، ۵۰ درص رای دهندگان گفتند که در انتخابات نوامبر از بایدن حمایت می کنند. در مقایسه ۴۳ درصد حمایت خود را از ترامپ ابراز کردند.

نظرسنجی اخیر یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک با مشارکت هزار نفر را از رای دهندگان واجد شرایط بین ۲۸ تا ۳۱ آگوست ( ۷ تا ۱۰ شهریور) از طریق تلفنی و با ضریب خطای مثبت و منفی ۳.۱درصد انجام شده است.

پنجاه و نهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاون او در انتخاباتی که برای برگزاری در روز سوم نوامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ آبان ۹۹ برنامه ریزی شده است، تعیین خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =