رانندگان دارای مجوز اقدام به پذیرش سرویس مدارس کنند

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: با توجه آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس رانندگان دارای مجوز اقدام به پذیرش سرویس مدارس کنند در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

سرهنگ علیرضا عباسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رانندگان حق پذیرش دانش‌آموز بیش از ظرفیت خودرو را ندارند و به خانواده‌ها توصیه می‌شود نسبت به خدمات‌گیری از این سرویس‌ها خودداری کنند.

وی گفت: با توجه به انتشار ویروس کرونا رانندگان حتما ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به ضد عفونی خودروها اقدام کنند.

رییس پلیس راهور خراسان جنوبی اظهار داشت: استفاده از کمربند برای دانش‌آموزان به‌خصوص سرنشینان جلو الزامی است که با توجه به اهمیت سلامت دانش‌آموزان رانندگان باید به این مهم توجه کنند.

وی از خانواده‌ها خواست نسبت به آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به فرزندانشان اقدام کنند تا رفت و آمد در خیابان از طریق  پیاده‌روها و پل‌های هوایی صورت گیرد.

عباسی گفت: در صورت نداشتن سرویس مدرسه، خانواده‌ها از سپردن فرزندانشان به خودروهای شخصی خودداری و حتما از ناوگان عمومی و تاکسی‌های شناسنامه‌دار استفاده کنند.

۱۶۵ هزار دانش‌آموز سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم از (۱۵ شهریور) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را در ۲ هزار و ۷۳۲ مدرسه استان خراسان جنوبی آغاز کردند و این آمار بدون احتساب نوآموزان پیش دبستانی است.

سرخط اخبار استان‌ها