کمبود معلم تا سال ۱۴۰۱ جبران می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: تمام تلاش ما این است کمبود معلمان تا سال ۱۴۰۱ جبران و کف نیاز آموزش و پرورش به معلم شایسته و فرهیخته در نظام جمهوری اسلامی رفع شود.

دکتر حسین خنیفر روز سه شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین جهاد دانشگاهی و دانشگاه فرهنگیان افزود: هر ساله تعدادی از معلمان بازنشسته می شوند و این کمبود باید جبران شود تا در روند آموزشی مشکلی پیش نیاید.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه از مرز ۱۶۰ هزار نفر عبور کرده است، ادامه داد: در حالی که اواخر سال ۹۶ تعداد ورودی‌های جدید به ۳ هزار نفر می رسید، امسال  ۷۷ هزار ورودی جدید خواهیم داشت.
خنیفر ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه حاکمیتی و ماموریت گرا است که با بیش از ۵۸ پردیس و مرکز در سراسر کشور فعال است و شاید به نوعی بزرگ ترین دانشگاه دولتی تمام وقت ایران محسوب شود.
وی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه از معدود تفاهم نامه هایی است که خیلی به آن دل بسته ایم، اظهار داشت: در قالب این تفاهم نامه در تلاش هستیم از تجارب بسیار ارزشمند جهاد دانشگاهی بهره کافی ببریم و شاهد اتفاقات بسیار ارزشمندی برای هر دو مجموعه باشیم.

تفاهم نامه همکاری میان جهاد دانشگاهی و دانشگاه فرهنگیان به منظور ارتقای مشارکت در نهضت تولید علم، افزایش تولیدات علمی در محتوای آموزشی و تربیتی و ترویج نیازهای ملی و کاربردی کردن دستاوردهای علمی و پژوهشی از طریق تعامل پویا و سازنده با مراکزعلمی، پژوهشی داخلی و حرکت در مسیر نظریه پردازی و اشاعه تفکر علم، ارتقای سطح زندگی و تعالی روح انسان و استفاده بهینه از امکانات موجود در جهت اهداف مشترک؛  منعقد شد.

انجام همکاری های علمی،آموزشی،پژوهشی در زمینه های مرتبط با اهداف و برنامه های دو طرف، موضوع این تفاهم نامه است و مدت اجرای این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد ومبادله پنج (۵) سال خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha