۲۰۰ کارگاه مجازی مشاوره ازدواج برای جوانان تهران برگزار شد

تهران- ایرنا- معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد که امسال ۲۰۰ کارگاه مشاوره مجازی قبل از ازدواج توسط مشاوران و مدرسان دانشگاه برای جوانان استان تهران برگزار شد.

سید هاشم حسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:  یکی از ماموریت های این نهاد برگزاری کلاسهای آموزشی برای زوج های جوان است که به علت شیوع و جلو گیری از کرونا امسال این طرح های آموزشی پیش، حین و بعد از ازدواج به صورت مجازی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه امتداد این طرح های آموزشی می تواند کمک بسازی به تحکیم زندگی این زوجهای جوان داشته باشد گفت: در این کارگاه‌های مجازی بسیاری از مشکلات توسط کارشناسان احسا شده و در جهت رفع آن مشاوره هایی به این زوجها ارائه می‌شود.

معاون جوانان استان تهران اضافه کرد: در این راستا نیز ۱۲۵ مرکز مشاوره ازدواج نکات آموزشی قبل، حین و پس از ازدواج را به جوانان ارائه می‌دهند گفت:یکی از برنامه‌های این معاونت توجه به رفع مشکلات جوانان است و در این راستا طی سال گذشته با همکاری مراکز مشاوره ۵۰۰ جلسه رایگان آموزشی برای زوج‌ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه برای رسیدگی بهتر به مشکلات جوانان امسال ۷۰۰ مشاوره رایگان برای جوانان در نظر گرفته شده، افزود: یکی از دغدغه‌های مهم در این بخش کمبود مجمع خیران بوده که با حضور این افراد خبره بتوان کانون خانواده‌ها را همانند گذشته مستحکم کنیم.

گفتنی است که ۱۰۷ سازمان مردم نهاد به صورت قانونی در سطح استان تهران فعالیت دارند که ۱۵ مورد آن در حوزه ازدواج جوانان فعالیت دارند.

۵هزار بسته غذایی توزیع شد

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران افزود: در راستای کمک مومنانه ۵هزار بسته غذایی شامل برنج، گوشت، چای، قند، پنیر و حبوبات میان نیازمندان استان تهران در دهه نخست محرم میان نیازمندان توزیع شد.

حسینی با بیان این کمک ها نیز تا پایان ماه صفر نیز ادامه خواهد داشت گفت:هر  بسته های غذایی با ارزش مالی ۲۰۰ هزار تومان در اختیار محرومان و نیازمندان استان قرار گرفت.

به گفته وی همچنین در دهه نخست محرم نیز ۵هزار ماسک رایگان نیز توسط سازمان های مردم نهاد میان عزاداران حسینی توزیع شد.

معاون جوانان استان تهران همچنین به نشست هم اندیشی سمن های تهران با مسئول تشکل ها و گروههای جهادی بنیاد علوی و مدیرکل مشارکت های وزارت ورزش و جوانان نیز اشاره کرد و گفت: این نشست در راستای توجه به مباحث فرهنگی، کار آفرینی، رفع محرومیت زدایی و کمک های مومنانه امروز در بنیاد علوی برگزار شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت شناسی برای اقدامات خیرخواهانه مورد تاکید قرار خواهد گرفت تاکید کرد که در نشست های پیش رو مشارکت های وسیعی تری در بخش اشتغال جوانان مورد بررسی قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =