۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84031081
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه استان بوشهر

بوشهر-ایرنا- خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان بوشهر روز سه شنبه اخباری در زمینه‌های مختلف از سراسر این استان تهیه و ارسال کرده‌اند که شماری از آنها در بسته زیر تقدیم مخاطبان شده‌است.

فرماندار دیلم: جایگاه بهورزان حفظ شود

گناوه - ایرنا - فرماندار دیلم استان بوشهر گفت: بهورزان بصورت مستقیم در افزایش سطح سلامتی هموطنان در روستاها نقش اساسی دارند و باید جایگاه آنها حفظ شود.

به گزارش ایرنا، احمد دشتی روز سه شنبه در آئین تجلیل از بهورزان خانه بهداشت روستای عامری این شهرستان افزود:  ارتقای  شاخص‌های مهم سلامت  مرهون تلاش‌های شبانه روزی زحمتکشان  عرصه بهداشت و درمان است.

وی اظهارداشت: حرفه بهورزی از مصادیق ایثار و از خودگذشتگی است و بهورزان نخستین محل دسترسی مردم درروستاها  در حوزه بهداشت و سلامت به شمار می‌روند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان دیلم گفت: بهورزان در شرایطی که ویروس کرونا بسیار شایع شده است با تلاش مضاعف و به نحو احسن وظایف خود را انجام می‌دهند.

ایرج زنده بودی افزود: مدیریت بهداشت و درمان قدردان زحمات بی شائبه بهورزان در تمامی خانه‌های بهداشت شهرستان است.

در پایان این آئین از  بهورزان خانه بهداشت روستای عامری که نمونه استانی و شهرستانی شدند،  لوح تقدیر و هدایایی اهدا شد.

۱۴۴ میلیون قطعه بچه میگو در تنگستان ذخیره سازی شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تنگستان گفت: ۱۴۴ میلیون و ۷۷ هزار قطعه پست لارو در سطح ۴۲۹ استخر ذخیره سازی شده است.

امین کریمی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: شهرستان تنگستان به عنوان یکی از قطب‌های تکثیر و پرورش میگو استان بوشهر و کشور دارا بودن ۱۲ واحد تکثیر میگو و ۲ سایت پرورش میگو به نام‌های دلوار ۱ و دلوار ۲ است.

وی بیان کرد: مراکز تکثیر و پرورش میگوی شهرستان تنگستان در مجموع موفق به تولید یک میلیارد و ۲۵۸ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۵۰۰ قطعه پست لارو میگو سالم و بهداشتی شده‌اند که بیشتر در مزارع پرورش میگو استان ذخیره سازی و مقداری نیز به مزارع پرورش میگو سایر استان‌هایی که در بخش میگوی پرورشی فعالیت می‌کنند از جمله هرمزگان، خوزستان و گلستان ارسال شده است.

کریمی یادآورشد: این پست لاروها پس از طی دوره پرورش ۱۰۰ روزه به بازار مصرف داخلی و خارجی ارسال می‌شود.

وی گفت: تمام مراحل تکثیر و پرورش میگوی شهرستان از مولد سازی به منظور تکثیر و تولید پست لارو میگو گرفته تا پرورش میگو و در نهایت برداشت آن، عمل آوری و عرضه به بازار مصرف، همه تحت کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی است.

استاد دانشگاه : رفتار انسان جامعه‌پسند باشد

 روانشناس و مدرس دانشگاه گفت: انسان سالم و موفق باید به گونه‌ای رفتار کند که جامعه پسند بوده و مردم از بودن در کنار آن احساس آرامش و امنیت داشته باشند.

به گزارش ایرنا، نبی فتاحی روز سه شنبه در نشست مجازی سبک زندگی موفق با دانشجویان و استادان دانشگاه پیام نور گناوه افزود: انسان‌ها به سه نیاز اساسی روانی شامل ارتباط ،استقلال و احساس شایستگی نیاز دارند  که  در دین اسلام روایات و مطالب زیاد و گوناگونی در این خصوص مطرح شده است.

وی اظهارداشت: انسان باید بیاموزد که به اندازه با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند و هرگاه این مهم  میسر شد ارتباط با دیگران به راحتی فراهم می‌شود.

کارشناس شبکه‌های تلویزیونی ادامه داد: توانستن و یادگیری اولین نیاز برای انسان جهت ارتباط با محیط اطراف است.

وی افزود: سبک زندگی یک انسان سالم بر اساس علاقه به خود و دیگران و علاقه اجتماعی است بدین گونه که  هم برای خود و هم دیگران و نیازهای آنها ارزش قائل است.

فتاحی گفت: همانگونه که دیدگاه سلطه‌گرانه در زندگی انسان محکوم است ، دیدگاه سلطه پذیر و افراد وابسته‌ای که یاد گرفته‌اند در برابر دیگران سلطه پذیر و تسلیم شوند،  همین گونه است.

این استاد دانشگاه بیان کرد: هر گاه  فردی بخواهد سبک زندگی خود را تغییر دهد باید نسبت به آینده و تغییرات در آن امیدوار باشد.

.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =