دمای هوا در آذربایجان‌غربی ۴ درجه کاهش می‌یابد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز تدریجی روند کاهشی دما در استان گفت: کاهش سه تا چهار درجه‌ای دما از امروز، سه‌شنبه در نقاط مختلف استان پیش‌بینی می‌شود.

مهدی کریمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا اواسط جاری هفته دمای هوای استان پایدار بود اما از امروز، با شمالی شدن جریان هوا، افت دما در منطقه رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه وزش باد را به ویژه در مواقع عصرگاهی در برخی شهرهای استان پیش بینی می‌کنیم، اضافه کرد: احتمال افزایش سرعت باد تا ۶۰ کیلومتر در ساعت وجود دارد و لازم است تا شهروندان از تردد در اطراف سازه های ساختمانی و مکانهای پرخطر پرهیز کنند.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این پدیده امروز و فردا چهارشنبه در جنوب استان همراه با بارش‌های خفیف خواهد بود.

کریمی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۲ و ۳۵ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و شهرستان تکاب در همین مدت با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهرستان این استان گزارش شد.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛  بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

به طور معمول از نیمه دوم شهریور، روند کاهشی دما در آذربایجان غربی آغاز می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =