۲۰ نفر از مسموم‌شدگان ثلاث‌باباجانی به مراکز درمانی کرمانشاه اعزام شدند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار ثلاث‌باباجانی بااشاره به مسمومیت ۱۲۰ نفر از مردم روستای «شیخ صله» این شهرستان در روز گذشته گفت: از این تعداد ۸۹ نفر به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند، ۱۱ نفر در مراکز درمانی شهرستان تحت درمان هستند و ۲۰ نفر دیگر نیز با اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی کرمانشاه اعزام شدند.

«یدالله شکری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه وضعیت این روستا اکنون آرام و مشکل خاصی وجود ندارد، افزود: وضعیت اهالی این روستا و آب شرب آن در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی و مدیریت بحران در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی به اقدامات خوب در راستای رفع مشکلات مردم روستای شیخ صله اشاره کرد و گفت: ۲ تیم پزشکی با چهار دستگاه آمبولانس به روستای شیخ صله اعزام شده است.

وی توضیح داد که مسوولان و کارشناسان شبکه بهداشت و شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نیز مشغول بررسی و رفع مشکلات آب روستای شیخ صله هستند.

به گفته او، همچنین ۴۰۰ عدد بطری آب به همراه ۲ دستگاه تانکر آب آشامیدنی نیز در روستا مستقر شده است.

فرماندار ثلاث باباجانی در ادامه با بیان اینکه روستای شیخ صله حدود ۵۰۰ خانوار با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد، گفت: این روستا دارای آب لوله کشی است.

شکری افزود: به منظور رفع مشکلات مربوط به آب روستا اقدام به شست و شوی مخزن آب و کلرزنی کردیم و امیدواریم به زودی شاهد رفع مشکلات آب این روستا باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: به احتمال قوی مسمومیت مردم روستای شیخ صله به دلیل آلودگی آب بوده است.

روستای شیخ صله در شهرستان ثلاث باباجانی و در نقطه صفر مرزی با کشور عراق واقع شده است.

شهرستان ثلاث باباجانی با ۳۸ هزار نفر جمعیت در ۱۳۶ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها