یک هزار میلیارد ریال طرح گازرسانی در لارستان فارس در حال اجراست

لارستان- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان فارس گفت: ۲ طرح بزرگ گاز رسانی با اعتباری افزون بر یک هزار میلیارد ریال در لارستان و بخش‌ها و روستاهای این شهرستان در حال اجراست.

غلام عباس حسینی، سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  یکی از این طرح های شامل اجرای عملیات اجرایی گازرسانی به شهر بنارویه و ۱۳ روستای این بخش با ۳۳۲ کیلومتر شبکه گذاری و اعتبار ۷۹۰ میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح حدود  پنج هزار خانوار شهر بنارویه و روستاهای بختیارویه، شرفویه، مارمه، حسن آباد هیرم، کوره، هود، اسلام آباد، قلات، گلار، شهرک توحید، کهنه اوز و بیدشهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

حسینی ادامه داد: همچنین طرح گاز رسانی به بخش جویم شهرستان لارستان  با ۱۰۸  کیلومتر شبکه گذاری، ساخت دو ایستگاه TBS و یک ایستگاه CGS با اعتباری افزون بر ۲۱۱ میلیارد ریال دومین طرح مهم گزرسانی در لارستان و جنوب فارس است.

وی افزود : با بهره برداری از این طرح گازرسانی، زمستانی گرم برای ۶ هزار خانوار شهر جویم و ۶ روستای منصورآباد، دامچه، چاه‌گزی،  جهاد آباد، فرشته جان و حسن آباد لارستان رقم خواهد خورد.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اضافه کرد: با افزوده شدن هر مشترک جدید گاز سالانه بیش از ۲۰۰۰  لیتر در مصرف نفت سفید صرفه جویی می شود؛‌ اجرای این طرح ها با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب فارس اجرا  و علاوه بر رشد صنایع، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می شود.

حسینی اظهارداشت: دولت و شرکت گاز استان فارس و شهرستان لارستان ظرف هفت سال گذشته تاکنون رقمی افزون بر پنج هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های گازرسانی این منطقه هزینه کرده اند و رقمی حدود سه هزار میلیارد ریال نیز طرح در دست اجرا دارند.

وی اضافه کرد: از سال ۹۲ و شروع دولت یازدهم تاکنون به متراژ یک هزار و ۵۳۷ کیلومتر شبکه گذاری گاز در روستاها و مناطق مختلف این شهرستان انجام شده است.

وی ابراز داشت: از مجموع هشت شهر لارستان شهرهای لار، لطیفی ، خور و بیرم از گاز برخوردار شدند و شهرهای عمادشهر ، جویم ، بنارویه و دهکویه نیز در حال اجرای عملیات گاز رسانی هستند که تا پایان سال جاری پرونده گازرسانی به شهرهای لارستان به اتمام خواهد رسید.

وی گفت: از مجموع ۱۷۸ روستای شهرستان لارستان نیز ۷۹ روستا بالای ۲۰ خانوار گاز رسانی شده اند و یا در حال گاز رسانی هستند و۹۹ روستا نیز مشمول اجرای عملیات گاز رسانی نیستند.

شهرستان لارستان در سال ۱۳۸۸ با تصویب هیات دولت به فرمانداری ویژه ارتقا یافت.

این شهرستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز در جنوب استان فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =