پنج طرح آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه در دست اجرا است

بیرجند - ایرنا - مدیر آب و فاضلاب زیرکوه گفت: پنج طرح آب و فاضلاب این شهرستان با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.

علیرضا غلامحسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده فاز پنج مجتمع آبرسانی آهنگران زیرکوه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

وی گفت: آبرسانی پایدار به روستای مغیلان از محل مجتمع آبرسانی شیرگ با اعتبار ۲ میلیارد تومان در دست اجرا است که این طرح در صورت تخصیص کامل اعتبار تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و ۶۰ خانوار روستا از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد. 

مدیر آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه عنوان کرد: اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده مجتمع شهید باهنر (فندخت) با اعتبار ۲ میلیارد تومان و اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده مجتمع شهید رجایی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.

وی افزود: همچنین آبرسانی به پاسگاه‌های مرزی شهرستان زیرکوه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.

وی اظهار داشت: آبرسانی پایدار به روستاهای گزخت، میرآباد، اسفاد و کبودان در صورت تامین اعتبار در دستور کار قرار دارد.

غلامحسینی گفت: هدررفت آب در خطوط انتفال آب و شبکه‌های آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه ۴۱ درصد است که این رقم از میانگین کشوری و استانی هم بالاتر است.

وی افزود: ۳۳ درصد شبکه‌های آبرسانی این شهرستان معادل ۲۴۰ کیلومتر فرسوده است که نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای اصلاح و بازسازی و جلوگیری از هدررفت آب است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه گفت: جلوگیری از هدررفت آب با توجه به کاهش منابع آبی در سنوات گذشته از مهمترین اهداف و برنامه‌های در دست اقدام است که با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: سال مالی گذشته در راستای کاهش هدررفت آب، ۱۶ هزار و ۸۷۰ کیلومتر از شبکه‌ها و خطوط انتقال آب روستایی این شهرستان مرزی با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بازسازی شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha