زمینه مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا در طرح‌های عمرانی خراسان شمالی تبیین شد

بجنورد- ایرنا - سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد: بیش از ۱۰ طرح بزرگ عمرانی در استان برای ورود و مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در اجرای آن آماده شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محسن محمدی، دوشنبه در نشستی با مدیران اجرایی این قرارگاه اظهار داشت: احداث راه‌آهن اسفراین _ بجنورد، راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد، طرح آزادراه قوچان - بجنورد - کلاله، ساخت باند دوم محور بجنورد - اسفراین و تکمیل پروژه راه بجنورد - سنخواست - میامی بخشی از طرح های عمرانی است که در قالب اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک بین استانداری خراسان شمالی و این قرارگاه گنجانده شده است.

وی افزود: ارتقای محور بجنورد - راز به راه اصلی، اجرای طرح استحصال و انتقال آب های منطقه سرانی به شیروان و فاروج، ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در شهرستان مرزی رازوجرگلان، تکمیل سدهای بش قارداش و دربند، تکمیل ورزشگاه ۶ هزار نفری بجنورد، ۳ هزار نفری شیروان و ۲ هزار نفری اسفراین از دیگر طرح های پیشنهادی برای فعالیت عمرانی قرارگاه خاتم الانبیا در استان است.

محمدی، اجرای این طرح ها را از حقوق اولیه مردم استان خواند و افزود: برای شتاب در انجام کارها، از تمام ظرفیت ها و توانمندی های استان در این مسیر استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: خراسان شمالی به لحاظ زیرساختی و امکانات، جزو استانهای کم برخوردار است اما در سالهای اخیر با همت سپاه پاسداران شاهد اجرای پروژه های متعدد و تاثیرگذاری به خصوص در حوزه راه سازی بوده ایم.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی افزود: تاکنون قرارگاه خاتم الانبیا (ص) کارهای ارزشمندی را به انجام رسانده و امیدواریم با حضور این قرارگاه در حوزه عمرانی استان، بخشی از نداشته های استان رفع و زمینه پیشرفت و تعالی منطقه فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =