۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84030645
۰ نفر

برچسب‌ها

 استاندار گیلان خواستار جبران خسارت‌ وارده به شالیکاران شد

رشت- ایرنا- استاندار گیلان روز دوشنبه در دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، موضوع جبران خسارت‌های وارده به کشاورزان برنج‌کار ناشی از بارش های مداوم و مستمر باران طی سال زراعی جاری را پیگیری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع  چهارم شهریورماه نیز در نامه ای به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، میزان خسارت‌ها را اعلام کرده بود.

استان گیلان با دارا بودن ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه دوم در تولید محصول استراتژیک برنج را در کشور دارا بوده و همه ساله با تولیدی بالغ بر ۷۵۰ هزار تن برنج سفید، نیاز بالغ بر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را به این ماده غذایی تامین می کند.

پیگیری پروژه های مرتبط با جهش تولید استان از دیگر مواردی بود که در دیدار نماینده عالی دولت در گیلان با رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد.

همچنین جذب اعتبار برای تکمیل پروژه های بهداشت و درمان استان از جمله بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی رشت، در دیدار امروز استاندار گیلان با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مورد پیگیری قرار گرفت.

نوبخت پایان هفته جاری به‌منظور بازدید از چندین پروژه عمرانی و مرتبط با اقتصاد مقاومتی و همچنین امضای تفاهم نامه ساخت دو هزار واحد مسکونی محرومان با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به گیلان سفر می کند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان روز جمعه در مصاحبه با ایرنا از خسارت ۶۰ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی و راههای استان بدلیل بارش شدید باران اخیر در استان خبر داد.

امیر مرادی  با بیان اینکه بیشترین خسارت ها ناشی از بارش شدید باران در استان به بخش کشاورزی وارد شده است، افزود: از ۶۰ میلیارد تومان خسارات برآورد شده به استان ، ۴۰ میلیارد تومان خسارت در بخش کشاورزی و ۲۰ میلیارد تومان به راه های روستایی  است.

 حدود یک هفته قبل بارش شدید باران در گیلان در برخی از شهرستان های استان رکورد جدیدی را در بارش های کشور رقم زد. بارش باران در املش  در عرض۲۴  ساعت به حدود ۴۰۰ میلیمتر و  در رودسر نیز بارش ها به بیش از ۲۰۰ میلیمتر رسید که در بارندگی ایستگاه املش  میزان ۱۵۷ میلیمتر آن در عرض ۲ ساعت و در هفت  ساعت این میزان به ۲۹۱.۷ میلیمتر رسید. همچنین طی  این مدت  زمانی،  رودسر و رضوانشهر نیز بارندگی بیش از ۱۰۰ میلمتر را ثبت کردند.

در اثر این باران به شالیزارهای نقاط مختلف استان و راههای روستایی در برخی مناطق خسارت وارد شد.

 گیلان با داشتن ۱۶ شهرستان  و ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری  به طور معمول در این فصل سال کمتر شاهد  این میزان بارش است.گیلان جزو پنج استان نخست در وقوع بلایای طبیعی است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =