۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 84030621
۰ نفر

برچسب‌ها

ترامپ: بولتون آدم احمقی بود

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا مشاور پیشین امنیت ملی خود را به خاطر روایتی که از رابطه او با رهبر کره شمالی مطرح کرده، «احمق» توصیف کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در پیامی توییتری با انتقاد از روایت «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی او از «نامه‌های عاشقانه» کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به ترامپ، این موضوع را انکار کرد.

ترامپ گفته که بولتون طوری از این نامه‌ها صحبت کرده که گویا رییس جمهوری آمریکا واقعا آن‌ها را «نامه عاشقانه» می‌دانسته است، در حالی که به گفته ترامپ استفاده او از تعبیر «نامه‌های عاشقانه» طعنه‌آمیز بوده است.

رییس جمهوری آمریکا در پیام خود نوشت: به تازگی شنیدم که جان بولتون خل‌وضع در این باره صحبت کرده که من طوری از «نامه‌های عاشقانه کیم جونگ اون» حرف زده‌ام که گویا نگاهم به آن‌ها همینطور بوده است. مشخص است که من طعنه می‌زدم. بولتون چنین احمقی بود.

رییس جمهوری آمریکا شهریورماه سال گذشته بولتون را به صورت ناگهانی و از طریق پیامی توییتری اخراج کرد؛ اقدامی که آغازگر آشکار شدن اختلافات جدی میان آن دو در مورد موضوعات مختلف بود.

بولتون در کتاب خود ادعاهایی درباره روابط آمریکا و کره شمالی در دوران ترامپ مطرح کرده از جمله اینکه گفته همه تلاش‌های دیپلماتیک برای مذاکره با پیونگ‌یانگ ابتکار کره جنوبی بوده است.

بولتون در این کتاب آورده است: تمام مذاکرات آمریکا و کره شمالی کار وزارت وحدت کره جنوبی بود این مذاکرات بیشتر به برنامه «اتحاد» دو کره مربوط می شد تا استراتژی جدی از طرف کیم یا آمریکا.

بولتون در ارتباط با دیدار نخست ترامپ با کیم در سنگاپور ادامه داده است: علیرغم اعتراض مشاورانش، ترامپ تاکید داشت «این جلسه را به هر قیمتی برگزار کند».

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در کتاب جدید خود نوشته است: تصمیم ترامپ برای دیدار با کیم در سنگاپور یک «اشتباه احمقانه»  و درخواست وی برای دعوت کیم به کاخ سفید «یک فاجعه بزرگ» بود.

وی نوشت: مجموعه ای از پست های توییتری ترامپ درباره چین و کره شمالی «عمدتا خنده دار» بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =