۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84030592
۰ نفر

برچسب‌ها

عراق فعالیت‌های ورزشی را از سر می گیرد

بغداد - ایرنا - عراق پس از گذشت شش ماه از همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی مسابقه های ورزشی از شنبه آینده فعالیت های ورزشی را از سر می گیرد.

به گزارش ایرنا، نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا پنجم اسفند 98 در عراق ثبت و شناسایی شد و در پی آن مقام های این کشور از ترس همه گیری، فعالیت های آموزشی، ورزشی، اداری، فرهنگی و گردشگری را به حال تعلیق درآوردند. 

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق امروز (دوشنبه) از آغاز  دوباره فعالیت‌های ورزشی خبر داد و زمان آن را شنبه آینده اعلام کرد. 

«عدنان درجال»، وزیر ورزش و جوانان عراق نیز در این باره گفت که فعالیت‌های ورزشی از روز شنبه 12 سپتامبر جاری با رعایت فاصله گذاری و پایبندی به پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از سر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد که باشگاه ها و فدراسیون های ورزشی در روزهای باقی مانده تا از سر گیری فعالیت ها، فرصت دارند که خود را برای از سرگیری رسمی فعالیت‌ها آماده کنند.

از سرگیری فعالیت های ورزشی عراق در حالی است که این کشور در روزهای گذشته با جهش ابتلا به ویروس کرونا مواجه شده است به گونه ای که جمعه گذشته با 5 هزار و 36 مورد جدید ابتلا از آغاز همه گیری تا کنون بالاترین حدنصاب را ثبت کرد. 

تا امروز (دوشنبه) 260 هزار و 370 مورد ابتلا، 7 هزار و 513 مرگ و میر و 198 هزار و 560 مورد بهبود یافته از ویروس کرونا در سراسر عراق ثبت و شناسایی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =