نیمی از راههای شهرستان فریدونشهر نیازمند اصلاح و بهسازی است

اصفهان- ایرنا- فرماندار فریدونشهر گفت: از مجموع ۴۷۰ کیلومتر راه آسفالته این شهرستان نیمی از آن به اصلاح و بهسازی نیاز دارد.

رضا صفری روز چهارشنبه در گفت‌ و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ۵۰۰ کیلومتر بی راهه در فریدونشهر وجود دارد که سالانه برای تردد ۲۰ هزار نفر عشایر باید بازگشایی و خدمات‌رسانی شود.

وی اظهارداشت:در هفت سال گذشته ۲۲۲ میلیارد ریال در حوزه راهداری با اجرای نهضت آسفالت برای احداث جاده و راهدارخانه، اصلاح و ترمیم جاده‌ها در این شهرستان هزینه شد اما همچنان این منطقه به توجه بیشتر نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: چالش راه در فریدونشهر ارتباطات شهرستانی، منطقه ای و بین استانی را دچار مشکل کرده است.

صفری یادآور شد: جاده به عنوان نیاز حیاتی برای ابعاد مختلف زندگی در این منطقه مطرح است اما در فصل سرما چالش‌های زیادی به دلیل بارش برف داریم و این مشکلات به حدی است که برگزاری رویدادهای سیاسی و فعالیت‌های خدماتی مثل امدادرسانی و شریان ارتباطی بین استانی را دچار مشکل اساسی می‌کند.

کمبودهای زیرساختی فریدونشهر را رنج می دهد

فرماندار فریدونشهر با بیان اینکه در این شهرستان نیازهایی در حوزه انرژی، بهداشت و درمان، راه، آموزش و پرورش و توسعه زیرساخت‌ها وجود دارد، خاطرنشان ‌کرد: کمبودهای زیرساختی زندگی را سخت کرده و مانع از توسعه همه جانبه منطقه شده است.

وی اضافه کرد: در مناطق کم برخوردار و محروم در استان اصفهان با وجود ظرفیت های بالای اقتصادی که وجود دارد مدیران کل ادارات باید با سفر به این مناطق محروم چالش ها را از نزدیک بررسی کنند.

وی بیان‌ کرد: حضور مدیران کل در شهرستان‌ها به ویژه مناطق محروم و کمتر برخوردار موجب آشنایی آن ها با نیازها و چالش های مناطق مختلف خواهد شد که این چنین اقدامی در توزیع اعتبارات و محرومیت‌زدایی نقش دارد.

سفر مدیران‌کل برای شناسایی ریشه‌ای مشکلات فریدونشهر الزامی است

وی سفر مدیران کل راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل، آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به فریدونشهر را برای بررسی میدانی و حضوری مشکلات را خواستار شد.

وی اظهارداشت: دولت در هفت سال گذشته برای رفع مشکلات و محرومیت‌زدایی این شهرستان اقدامات قابل توجهی را انجام داد اما برای سرعت در اجرای پروژه‌ها و کاهش مشکلات به نگاه همه جانبه و حضور مدیران کل به این منطقه نیاز است.

دولت تدبیر و امید در هفت سال گذشته بیش از پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای محرومیت‌زدایی این شهرستان هزینه کرده است.

شهرستان فریدونشهر با ۳۷ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد که جز مناطق محروم و کم برخودار استان است.

این شهرستان در بلندترین نقطه استان و حتی کشور قرار دارد و بیشترین بارندگی استان اصفهان دارد.

منطقه سخت‌گذر و کم‌برخوردار پیشکوه و پشت کوه با جمعیت ۶ هزار نفره در این شهرستان قرار دارد که نیازمند توجه خاص و ویژه مسئولان استانی و ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =