معاون سازمان صمت: پیوستن ۷۰ واحد تولیدی فارس به بازار سرمایه ضروری است

شیراز-ایرنا- معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) فارس با اشاره به هدف‌گذاری این استان در بازار سرمایه، گفت: با توجه به فعالیت حدود چهار هزار واحد صنعتی در فارس، ضرورت دارد در سال جهش تولید، ۷۰ واحد تولیدی استان که ظرفیت بهره‌گیری از بازار سرمایه را دارند با تشکیل نشست‌های مشاوره‌ای و آموزشی، زمینه پیوستن آنها به بازار سرمایه فراهم شود.

سید رضا ساداتی، این مطلب را دوشنبه در نشست بهره‌گیری از ظرفیت بازار سرمایه برای بنگاه‌های تولیدی (فرآیند پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها و نحوه واگذاری در بورس) و توسعه تامین مالی تولید از طریق بازار سرمایه که با حضور مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران سازمان بورس استان تهران و ۵۰۰ شرکت منتخب، به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بیان کرد.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به اهتمام ویژه و تعیین شاخص‌هایی برای هدایت سرمایه‌ها به سمت تولید با ورود شرکت‌های تولیدی به بازار سرمایه، انتشار اوراق و سایر ابزارهای نوین تامین مالی در سال ۹۹ اظهار داشت: این شاخص‌ها شامل، توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، مدیریت واردات و توسعه صادرات، توسعه معادن و صنایع معدنی، مدیریت بازار و تامین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری است.
ساداتی، با تأکید بر اینکه توسعه فرهنگ استفاده از بازار سرمایه در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: ظرفیت‌های خوبی در استان فارس داریم که اگر به سمت تولید سوق داده شوند شاهد تغییر و تحول مثبتی خواهیم بود و باید برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها اقدام کنیم.
وی، با تاکید براینکه استفاده از ابزارهای نوین مالی برای تولید یک الزام است، بیان داشت: شرایط اقتصادی کشور و محدودیت در منابع مالی ایجاب می‌کند با هدف کمک به بخش تولید و تحقق شعار جهش تولید، به سوی استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت کنیم و بر این باوریم که این موضوع یک انتخاب نیست بلکه یک الزام برای بخش تولید است.
ساداتی اضافه کرد: ضرورت توسعه فرهنگ استفاده از بازار سرمایه و استفاده از روش‌های نوین تامین سرمایه (با تمرکز بر استفاده بهینه از بازار سرمایه) می‌تواند تامین مالی طرح‌های جهش تولید و پیشران صنعت تولید را شتاب بخشد، به همین سبب ضرورت دارد با رویکرد ملی و با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در استان فارس و کشور، مسیر توسعه صنعت و تولید را هموار کنیم و در این مسیر لازم است از قابلیت‌های بازار سرمایه نیز بهره گیریم.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ادامه داد: روش‌های متعددی برای سوق دادن سرمایه به سمت تولید وجود دارد که دنیا هم از این روش‌ها بهره می‌برد و سوق دادن سرمایه‌های خُرد به سمت واحدهای تولیدی، یکی از این روش‌هاست که بهترین ابزار برای موضوع بازار سرمایه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =