الهام علی اف : روابط  باکو و  تهران گسترش می یابد

باکو  - ایرنا – الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید ایران گفت : روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران با سرعت گسترش می یابد و هم اکنون نیز وارد سطح بالایی از مناسبات شده است.

 به گزارش خبرگزاری رسمی "آذرتاج"،  "سید عباس موسوی " سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با " الهام علی اف "رییس جمهوری این کشور دیدار و استوارنامه خود را تسلیم وی کرده است .

رییس جمهوری اذربایجان در این دیدار  با  اشاره به توسعه بیش از پیش روابط دو جانبه باکو و تهران ، گفت و گوی تلفنی اخیر با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران را مورد اشاره قرار داد و افزود : در آن بسیاری از مسایل مهم بررسی شد و توافق کردیم در شرایط شیوع ویروس کرونا مقامات دو کشور دیدارهای انلاین  مرتب را داشته باشند و تا به حال تعداد زیادی دیدارهای مجازی انجام هم گرفته  است .

علی اف با اشاره به اهمیت دیدارهای انلاین ، گفت : ما نمی خواهیم وقت تلف کنیم  چرا که شیوع ویروس کرونا در فعالیت ما اثر گذار بوده است .

رییس جمهوری آذربایجان ابراز اطمینان کرد که برخی پروژه های مهم حمل و نقل و انرژی در دست اجرای دو کشور در سال های آتی به طور گسترده اجرا خواهد شد .  

 وی در این ارتباط به تکمیل دالان بین المللی حمل و نقل شمال – جنوب اشاره کرد و  گفت : این  پروژه  حمل  و نقل نه تنها کشورهای ما  بلکه می تواند  کل گستره اوراسیا  را به یکدیگر متصل کند.

رییس جمهوری آذربایجان  گفت : ایران و جمهوری آذربایجان در راستای آغاز فعالیت این دالان بین المللی و توسعه آن تلاش های زیادی از خود نشان دادند .

به گفته علی اف جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در حوزه های دیگر از جمله سرمایه گذاری ، انرژی برق و دیگر عرصه ها به نتایج خوبی رسیدند و روابط دو کشور در حوزه نظامی و فنی از سابقه طولانی برخوردار بوده و توافق های جدید در این حوزه حاصل شده و اطمینان دارم همکاریهای ما در این زمینه نیز با موفقیت توسعه می یابد .

سیدعباس موسوی نیز در صفحه توییتری خود در باره این دیدار نوشت : امروز افتخار داشتم به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با جناب آقای الهام علی اف رئیس جمهور محترم  کشور دوست، برادر و همسایه دیدار و استوار نامه خود را تقدیم نمایم. ایشان در این دیدار صمیمی و طولانی عزم خود را برای توسعه و ارتقای همه جانبه روابط دو جانبه نشان داد. بنده هم گفتم اراده همه مقامات عالی ایران بر روابط عالی میان دو کشور بدون هیچ محدودیتی استوار است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =