۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۳
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84030556
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار مرودشت: تعاونگری، راه را بر انحصار اقتصادی می‌بندد

شیراز-ایرنا-معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت گفت: از اهداف مهم تشکیل تعاونی‌ها، بستن راه انحصار در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری و همچنین جلوگیری از تورم است.

رهام پیکری، دوشنبه در آخرین روز از هفته تعاون (هفدهم شهریور) در نشست با تعاونگران منتخب شهرستان مرودشت افزود: مشکلاتی در حوزه تعاونی‌ها وجود دارد که باید شناسایی و برای رفع آنها اقدام شود از جمله اینکه ارتباط با حوزه تعاونی‌ها آنگونه که باید قوی نیست و لازم است بخش‌های دولتی برای توسعه تعاونی‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند و ارتباطات در این حوزه افزایش یابد.

وی اضافه کرد: وجود برخی از قوانین سختگیرانه در حوزه‌های مربوط به تامین اجتماعی و مالیات از دیگر مشکلاتی است که در حوزه تعاونی‌ها وجود دارد و باید برای حل آنها تلاش شود.

فرماندار ویژه شهرستان مرودشت بیان داشت: هم اینک ۷۰۸ تعاونی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۲۲۸ تعاونی فعال است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود، فعالیت این تعداد تعاونی، نشان از توانایی اقتصادی هیات مدیره‌های این مجموعه‌ها دارد.

پیکری گفت: موضوع تعاون، امری است که ریشه در تاریخ سرزمین ایران حتی در دوران باستان دارد و در سده معاصر نیز نخستین تعاونی در سال ۱۳۱۴ خورشیدی به طور رسمی در کشور در حوزه روستایی به ثبت رسیده است و از دیرباز نیز هم‌افزایی و همکاری مردم در قالب تشکیل تعاونی‌ها در شهرستان مرودشت وجود داشته به گونه‌ای که از دهه ۳۰ فعالیت رسمی تعاونی‌ها در این شهرستان آغاز شده است..

بیش از ۲۵۰ هزار تعاونگر در مرودشت

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت نیز در این آیین گفت: از ابتدای ایجاد اداره تعاون تا کنون، ۷۰۸ تعاونی در این شهرستان با ۲۵۲ هزار و ۵۵۰ عضو تشکیل شده است.

محمد ژوبین، با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۸ تعاونی در مرودشت فعال است، افزود: ۱۳۴ تعاونی نیز اکنون در حال شکل‌گیری در این شهرستان است. 

وی، ادامه داد: تعاونی‌های فعال مرودشت اغلب در حوزه‌هایی نظیر تولید، حمل و نقل، مسکن و کشاورزی فعالیت دارند و ضروری است که با اقدامات لازم، مسیر توسعه و گسترش کیفی تعاونی‌های این شهرستان مهیا شود.

ژوبین، بیان داشت: با وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، در حوزه تشکیل تعاونی‌، شهرستان مرودشت در سال 99 رشدی ۳۰۰ درصدی داشته و این شهرستان در جایگاه نخست تشکیل تعاونی‌ها در استان فارس در چهارماه نخست سال 99 قرار گرفته است.

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت ادامه داد: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان تیرماه، ۹ شرکت تعاونی در این شهرستان تشکیل شده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال 98 تنها سه شرکت تعاونی در این منطقه ایجاد شد که این امر بیانگر 300 درصد افزایش در روند تشکیل تعاونی در شهرستان مرودشت است.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد..

از یازدهم تا هفدهم شهریورماه به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =