مصمم به اجرای طرح گردشگری مذهبی بقعه شاهزاده حسین(ع) هستیم

همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: طرح توسعه و ساماندهی بقعه متبرکه شاهزاده حسین(ع) مهمترین گزینه برای تقویت گردشگری مذهبی این دیار است و مسوولان برای اجرای این طرح مصمم و راسخ هستند.

ظاهر پورمجاهد روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حوزه گردشگری مذهبی بقعه شاهزاده حسین (ع) مهمترین گزینه استان محسوب می‌شود که استاندار همدان با جدیت خواستار اجرای آن است. 

وی اضافه کرد: این بقعه مامن و ملجا دل‌های بی‌قرار و تکیه گاه امنی برای مردم این شهر محسوب می شود و زائران بسیار حتی از دیگر مناطق کشور دارد و قرار گرفتن در مرکز شهر به اهمیت این مکان مذهبی افزوده است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به قرار گرفتن بخشی از بنای ساختمان بانک ملی در حریم این بقعه از سالها قبل گفت: برای حل و فصل اختلافهای پیش آمده با اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان، وزیر اقتصادی و دارایی و مدیرعامل بانک ملی کشور بهمن ماه سال گذشته از این بقعه بازدید کردند.  

پورمجاهد خاطرنشان کرد: تهیه طرح توسعه با محوریت اصلاح مسیرهای دسترسی به این بقعه متبرکه حاصل این بازدید بود.  

به گفته وی طرح یاد شده توسط معاونت حقوقی بانک ملی در حال بررسی است و منتظر اعلام نظر آن‌ها هستیم تا به مرحله اجرا درآید.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان تاکید کرد: اجرای طرح گردشگری بقعه شاهزاده حسین(ع) حتمی است و متولیان این امر به ویژه اداره کل اوقاف و امور خیریه و هیات امنای این امامزاده علاقه‌مندانه پیگیر آن هستند. 

شاهزاده حسین (ع) از بقاع شاخص همدان به شمار می‌رود که به عموی امام زمان (عج) شهرت دارد و در قلب این شهر آرمیده است. 

استان همدان از ۲۲۳ امامزاده و بقعه متبرکه برخوردار است که از این تعداد ۶ بقعه زیارتگاه و یک بقعه متعلق به حیقوق نبی (ع) پیامبر الهی است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =