ظریف: بازگشت به تجارت عادی خارجی اولویتی مهم برای ایران و جهان است

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه از تلاش‌های سوییس در جهت ارتقاء روابط دوجانبه قدردانی کرد و بازگشت به تجارت عادی خارجی را اولویتی مهم برای ایران و جهان دانست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و ایگنازیا کاسیس وزیر امور خارجه سوییس آخرین تحولات روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی شامل موضوعات و مسائل مرتبط با سوریه، یمن، روابط تجاری میان دو کشور، کانال مالی سوییس را مورد بررسی قرار دادند.

 وزیران خارجه ایران و سوئیس در این دیدار همچنین درباره برجام و سیاست‌های خصمانه ایالات متحده در راستای خرابکاری در روابط عادی سیاسی و اقتصاد خارجی ایران تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار با ابراز خرسندی از برگزاری یکصدمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و سوییس، از تلاش‌های این کشور در جهت ارتقاء روابط دوجانبه قدردانی کرد و در عین حال بازگشت به تجارت عادی خارجی را اولویتی مهم برای ایران و جهان دانست.

وزیر امور خارجه سوییس هم در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور تعهد سوییس در خصوص برجام و گسترش روابط در همه ابعاد را مورد تاکید قرار داد.

ایگنازیا کاسیس در روز نخست سفر خود به ایران به اصفهان سفر و از برخی از مناطق تاریخی این شهر نیز بازدید کرد.

وی روز گذشته با محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد و بعد از آن در مراسم صد سال رابطه ایران و سوئیس در باغ موزه نگارستان شرکت کرد.
 ایگنازیا کاسیس  عصر امروز هم با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دیدار و گفت و گو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =