۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۸
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84030517
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار بانه: خطا در حفظ سلامت مردم قابل بخشش نیست

سنندج - ایرنا - فرماندار بانه با اشاره به اهمیت سلامت مردم گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه الزامی است و هر گونه خطا و اشتباه در زمینه حفظ سلامت افراد جامعه به هیچ عنوان پذیرفتنی و قابل بخشش نیست.

به گزارش ایرنا، اسماعیل رستم پور روز دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت شهرستان افزود: بر اساس دستور العمل ستاد مبارزه با کرونا، کارمندان ملزم به ارائه خدمات به ارباب رجوعی که بدون استفاده از ماسک به ادارات مراجعه می‌کند، نیستند.

وی در خصوص وضعیت آب شرب شهرستان اظهار داشت: برای ایجاد تصفیه خانه در سد عباس آباد نیاز به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که با توجه به شرایط مالی، اجرای این پروژه با اعتبارات استانی و شهرستانی مقدور نیست.

رستم پور اضافه کرد: برای بهبود کیفیت آب شرب بانه آبگیری از سطح سد انجام و راهکارهابی برای حل این مشکل ارائه شده که رضایت مردم تامین شود.

وی با اشاره به افزایش پنج هزار مشترک آب در یکسال گذشته در شهرستان گفت: افزایش جمعیت باعث نیاز بیشتر به آب شرب شده در حالیکه افزایش مشترک بیشتر در شرایط کنونی امکان پذیر نیست و حل مشکل آب شهر بانه نیاز به همت همگانی دارد.

۸۰ قلیان سرا در بانه فعالیت می‌کنند

رییس مرکز بهداشت بانه نیز گفت: فعالیت قلیان سراها رو به افزایش است و بیش از ۸۰ قلیان سرا در بانه بدون مجوز اتاق انصاف چایی و قلیان به مشتریان عرضه و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند.

 محمدعلی مسلمی با اشاره به بازیدهای گشت مشترک برای کنترل واحدهای متخلف افزود: اکثر قلیان سراها در اسفند سال گذشته همزمان با شیوع کرونا به صورت داوطلبانه واحدهای خود را تعطیل کردند اما ۲۵ واحد که از دستورات بهداشتی سرپیچی کردند، با دستور قضایی پلمب شدند.

وی با بیان اینکه بسیاری از قلیان سراها درب های خروج و ورودی انحرافی دارند، اظهار داشت: از خرداد امسال فعالیت قلیان سراها افزایش یافته که در جریان بازیدهای میدانی ۲۱ قلیان سرا پلمب و مالکان به دادسرا معرفی شدند.

مسلمی اضافه کرد: کنترل بازار برای حفظ سلامت شهروندان با توجه به کمبود نیرو نیاز به عزم جدی و راهکاری کاربردی دارد.

وی یادآور شد: تعدادی دستفروش که شبانه اقدام به عرضه مواد غذایی می‌کنند سلامت مردم را به خطر می‌اندازند که باید مواد غذایی باید در مکانی عرضه شود که تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنند.

رییس مرکز بهداشت بانه کامندان ادارات را الگوی مناسب برای جامعه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی معرفی کرد و افزود: با توجه به شیب افزایشی ملایم کرونا باید همه کارمندان از ماسک استفاده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: امسال سه مورد طغیان بیماری با منشاء مصرف مواد غذایی آلوده در شهرستان اتفاق افتاد که همه موارد کنترل و بیماران تحت مداوا قرار گرفتند.

مسلمی افزود: تاکنون سه هزار و ۳۶۴ مورد نمونه گیری کرونا انجام شده که از این تعداد ۸۸۴ مورد مثبت شناسایی شد که ۳۷ مورد مرگ بیماران کرونایی و ۲۸ مورد مرگ افراد مشکوک به بیماری کرونا داشتیم.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =