توسعه راه های روستایی نقش مهمی در جهش تولید و اشتغالزایی دارد

یاسوج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ،توسعه و بهسازی راه های روستایی را مهمترین دغدغه مردم روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت: ارتقا و توسعه زیرساخت های ارتباطی روستاها نقش مهمی در جهش تولید و اشتغالزایی این مناطق دارد.

 حجت الاسلام سید محمد موحد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دیدار  استاندار، نماینده مردم بویراحمد و دنا و مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری با  معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: در این دیدار مهمترین مشکلات روستاهای این استان که توسعه زیرساخت های جاده ای بود بررسی شد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در مناطق روستایی زندگی می کنند ارائه خدمات ویژه از سوی دولت به مناطق روستایی استان مصوب شد.

موحد تصریح کرد: با ارائه خدمات به مناطق روستایی و توسعه زیرساخت های راهداری علاوه بر مهاجرت معکوس شاهد جهش تولید در زمینه های مختلف بخصوص کشاورزی، گردشگری و اشتغالزای جوانان نیز خواهیم بود.

وی تنها راه برون رفت از محرومیت در مناطق روستایی کهگیلویه وبویراحمد را بهسازی راه های ارتباطی دانست و گفت: نیاز است دولت با تخصیص اعتبارات لازم ظرفیت های اشتغالزای روستاهای استان را فراهم کند.

موحد احداث جاده ملی پاتاوه به دهدشت را یک از خدمات ارزشمند نظام به مردم استان دانست و افزود: می طلبد دولت با تدابیر ویژه جاده ارتباطی سادات امام زاده علی شهرستان چرام را نیز به این مسیر متصل کند.

نماینده مردم کهگیلویه تصریح کرد: با اتصال مسیر باغچه سادات به جاده ملی پاتاوه به دهدشت تعداد زیادی روستا در این مسیر نیز از بن بست خارج خواهند شد.

وی از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خواست تا با حضور در حوزه انتخابیه از نزدیک دیگر مشکلات روستائیان این حوزه را بررسی و برای حل آنان کمک کند.

جلسه نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، دکتر کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مهدی روشنفکر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار، دکتر دارا کریمی نژاد مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری با دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز دوشنبه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =