اجرای طرح «سرباز ماهر» در اردبیل آغاز شد

اردبیل - ایرنا- برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی نیروهای مسلح در قالب طرح «سرباز ماهر» توسط جهاد دانشگاهی در استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره۳ جهاددانشگاهی استان اردبیل  روز دوشنبه اعلام کرد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح که با هدف توانمندسازی نیروی انسانی منعقد شده است، اجرای این طرح توسط جهاددانشگاهی در حال انجام است.

بهزاد شایقی با اشاره به اینکه اجرای طرح مذکور از سال گذشته آغاز شده بود، تشرح کرد: اجرای این طرح به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود که از امروز اجرای آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای نیروهای سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل شروع شد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در سال‌جاری در قالب طرح سرباز ماهر ۴۴۵ نفر از نیروهای مسلح استان اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی را تحت پوشش خدمات آموزشی قرار خواهد داد، اظهار کرد: در این طرح نیروهای مسلح با شرکت در دوره آموزشی ۴۸ ساعته کارآفرینی و ۳۲ ساعته مهارت‌های زندگی خود رابرای آغاز یک کسب و کار آماده می‌کنند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح سرباز ماهر در استان اردبیل در سال گذشته موفق و رضایت‌بخش بود، یادآور شد: در این طرح ۲۰۰ سرباز از ارتش، ۱۹۰ سرباز از نیروی انتظامی و ۵۵ سرباز وظیفه از سپاه حضرت عباس(ع) شرکت و بعد از قبولی در آزمون نهایی، گواهینامه معتبر دریافت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =