۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 84030459
۰ نفر

برچسب‌ها

«الکفیل ۱»، تانک به روز رسانی شده عراق، چه توانایی هایی دارد؟

بغداد - ایرنا - تانک «الکفیل ۱»، نمونه اصلاح و به روز رسانی شده تانک های قدیمی موجود در ارتش عراق، دوباره به سازمان رزم این کشور بازگشته است.

پس از دهه ها توقف صنایع سنگین در عراق، این کشور در زمینه تلاش ها برای به روز رسانی تانک های جنگی خود که با اسم «الکفیل ۱» شناخته می شود، دوباره به صحنه بازگشت.
این تانک نمونه اصلاح و به روز رسانی شده ای از تانک های قدیمی موجود در ارتش عراق از نوع “T-۵۵” ساخت شوروی سابق و  “Type ۵۹” ساخت چین است.
به گزارش «میدل ایست نیوز» به نقل از پایگاه خبری فوربس، تانک های قدیمی شوروی توسط ارتش عراق مدرن شده اند تا سپری محافظتی با کارایی بیشتر به ویژه در برابر «آر پی جی» و موشک های ضد تانک را حمل کند.
الکفیل ۱ همچنین دارای یک مسلسل سنگین و نارنجک انداز است و ساختار آن تعاملی تر شده و سپرهای اضافی هم دارد.
وبگاه فوربس احتمال داد که به روز رسانی ها تاثیری روی موتور یا سامانه انتقال قدرت تانک نخواهد داشت اما بی تردید تغییرات اضافی در کابین فرماندهی تانک اعمال خواهد شد به خصوص با وجود اینکه نام آن الکفیل ۱ است که به این معناست که با به روز شدن می تواند به الکفیل ۲ تبدیل شود.


بر اساس گزارش رسانه های محلی، این تانک از لحاظ فناوری به روز خواهد شد و دوربین تصویربرداری پانوراما ۳۶۰ درجه ای علاوه بر دوربین حرارتی روز و شب را نیز حمل خواهد کرد.
دوربین های ذکر شده امکان این را دارند تا مسافت ۱۴ کیلومتری اطراف تانک را پوشش دهند.
پیش از این مصر در خاورمیانه تانک های قدیمی خود را به روز رسانی کرده و نام «رامسس دوم» را بر آنها نهاده بود.
بر اساس گزارش های موسسه بین المللی مطالعات راهبردی، عراق بیش از ۳۱۸ دستگاه تانک جنگی در اختیار دارد.

ارتش عراق که عمدتا به تسلیحات روسی و فرانسوی مجهز بود، بعد از اشغال این کشور توسط نظامیان آمریکایی و سقوط نظام دیکتاتوری بعث در سال 2003 میلادی، منحل شد و ارتش جدید این کشور با ساختار جدید و تغییر در سلاح سازمانی آن، سال ها با گروه های تروریستی از جمله داعش در جنگ و ستیز بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =