ارشاد خراسان رضوی پیگیر بهره‌مندی خبرنگاران جامانده از هدیه رییس جمهوری‌است

مشهد-ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از آنجا که برخی از خبرنگاران از هدیه رییس جمهوری مبنی شامل بسته رایگان اینترنت به مناسبت روز خبرنگار بهره‌مند نشدند به طور جدی پیگیر تحقق این مهم برای جاماندگان هستیم.

افشین تحفه‌گر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال اعطای هدیه اینترنتی به خبرنگاران براساس لیستی که سال گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دریافت هدیه رییس جمهوری به وزارت ارتباطات ارایه داده بود انجام گرفت.

وی اضافه کرد: طبق پیگیریهای انجام گرفته، مقرر شد اداره کل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشستی با وزارت ارتباطات برگزار کرده و در صورت امکان سهمی برای خبرنگاران جامانده از هدیه رییس جمهوری بگیرند.

تحفه‌گر اظهار امیدواری کرد که بسته اینترنتی هدیه رییس جمهوری نصیب خبرنگاران جامانده شود زیرا امروزه اینترنت که هزینه سنگینی نیز دارد یکی از مهمترین ابزارهای مورد نیاز خبرنگاران بوده و تامین کم هزینه آن می‌تواند به جامعه رسانه و تقویت اطلاع رسانی کمک شایانی کند.

پیش از این وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود: سال گذشته ۱۶ هزار نفر خبرنگار برای دریافت هدیه رییس جمهوری ثبت نام کردند که به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید. امسال نیز بر اساس نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همان فهرست سال گذشته مبنا قرار گرفته و امکان اضافه شدن افراد جدید هم با اعلام وزارت ارشاد فراهم است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درباره ارایه تسهیلات به اعضای صندوق هنر نیز گفت: اعضای صندوق اعتباری هنر اعم از خبرنگاران، شاعران و نویسندگان و سایر اعضا می‌توانند از کمکهای معیشتی این صندوق بابت خسارت ناشی از کرونا در قالب تسهیلات بهره‌مند شوند.

تحفه‌گر افزود: لیستی ۱۰۰ نفره از اسامی متقاضیان این تسهیلات در خراسان رضوی که کد بیمه داشته و عضو صندوق بیمه هنرمندان هستند تهیه شده و به تهران ارسال شده است.

وی اظهار داشت: مبلغ این تسهیلات و زمان پرداخت آن هنوز از سوی صندوق اعتباری هنر اعلام نشده است.

صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان فعالیت خود را از فروردین ۱۳۸۳ آغاز کرده است. این صندوق،  غیردولتی و غیرانتفاعی است که زیر نظر هیات امنا اداره می‌شود که براساس آخرین آمار حدود سه هزار نفر در خراسان رضوی عضو آن هستند.

دو هزار خبرنگار در قالب ۴۰۰ نشریه، خبرگزاری، پایگاه خبری و رسانه‌های برخط در خراسان رضوی فعالیت دارند. ۳۴۰ نفر از این خبرنگاران عضو خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =