استاندار کرمان: ۹۰۰میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی روستایی نیازمندیم

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه ۷۶۰ روستای استان فاقد شبکه آب آشامیدنی هستند، گفت: برای آبرسانی به ۵۰۰ روستا پیوست قانون بودجه داریم، که برای اجرای آن ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایرنا، محمد جواد فدایی روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان کرمان افزود: در این راستا مقرر شده است که وزارت نیرو امسال ۱۵۰ میلیارد تومان و برای سال آینده ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر در اعتباراتش پیشبینی کند.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه بخشی از پروژه ها توسط بسیج سازندگی اجرا می شود، یکصد میلیارد تومان از بودجه را این نهاد تامین میکند و  ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز از طریق ماده ۵۶ تامین خواهد شد.

استاندار کرمان تاکید کرد: در صورتی که وزیر نیرو در این راستا نامه ای به برنامه سازمان برنامه و بودجه نوشته و موافقت کند، مشکل آب این روستاهای استان را امسال و سال آینده حل خواهیم کرد.

وی با اشاره به افتتاح حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت اظهار داشت: در مقایسه با سال گذشته حجم ریالی پروژه‌های قابل افتتاح سه برابر شده که از این پروژه‌ها ۶۱۰ میلیارد تومان معادل ۴۰ درصد کل پروژه‌ها مربوط به وزارت نیرو است.

فدایی تاکید کرد: امسال در هفته دولت نیز ۹۴۰ میلیارد تومان پروژه‌ کلنگ زنی شده است که رشد سه برابری نسبت یه سال قبل را نشان میدهد.

هفت طرح بزرگ در حوزه آب و برق با اعتبار ۴۳۴میلیارد تومان امروز (دوشنبه) با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در استان کرمان افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =