امضای تفاهم‌نامه همکاری معدن بین معاونت علمی ریاست‌جمهوری و ایمیدرو

تهران- ایرنا - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان ایمیدرو در حوزه معدن با هدف توسعه زیست بوم نوآوری حوزه معدن و صنایع وابسته و حمایت از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا با بکارگیری حداکثر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در داخل کشور و نفوذ فناوری‌های نوین در این صنایع تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، همکاری در حمایت از کسب و کارهای نوپا و شتاب‌دهنده‌های این حوزه و همکاری در حمایت از طرح‌های مرتبط با افزایش بهره‌وری به عنوان بخشی از محورهای این همکاری محسوب می‌شود و درعین حال می‌توان به همکاری در ایجاد و راه‌اندازی مرکز نوآوری حوزه معدن و صنایع وابسته نیز اشاره کرد.

تفاهم نامه‌ها بین «خداداد غریب پور» رییس هیات عامل ایمیدرو، «اسماعیل قادری فر» رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و «کامبیز مهدی زاده» مدیر طرح توسعه نوآوری ها و فناوری های حوزه معدن و صنایع معدنی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز (دوشنبه) امضا شد.

«جعفر سرقینی» سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت که برای افتتاح مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) در این محل حاضر شده بود، شاهد امضای تفاهم نامه‌های یاد شده بود.

 اکنون در مرکز ایمینو  فضا برای فعالیت  ۶ استارتاپ فراهم شده که در زمان حاضر پنج استارتاپ شامل «شبیه‌سازی گمانه‌های اکتشافی»، «مدیریت باطله‌های معدنی»، «افزایش بازیابی سیستم های لیچینگ و بیولیچینگ مس با استفاده از آلاینده های گازی خروجی از دودکش کارخانه ها» و «ساخت و راه اندازی نخستین سامانه اکتشافات زمین شناسی – ژئوفیزیکی (مغناطیس سنجی)» و «هوابرد پهپادی» فعالیت می‌کنند.

 پنج  استارتاپ مزبور از میان ۱۵ ایده برگزیده دومین جشنواره اینوماین پس از انجام مصاحبه، حائز شرایط برخورداری از خدمات مرکز نوآوری ایمینو شدند و اکنون دوره شکل‌دهی را تا زمان انعقاد قرارداد قطعی با هدف برخورداری از سایر امتیازات شتابدهی در بخش استارتاپ‌ها طی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =