۹۷ درصد اموال دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌غربی در سامانه سادا ثبت شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی با اشاره به ثبت ۹۷ درصدی اموال دستگاه‌های اجرایی در سامانه "سادا" گفت: ۱۸ هزار فقره اموال غیرمنقول در این سامانه به ثبت رسیده و ۶ هزار ملک که اغلب مربوط به آموزش‌ و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی بوده، فاقد سند است.

داود غفارپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آذربایجان غربی، یک‌هزار و ۳۲۰ خودرو دولتی نیز به ثبت رسیده است.

وی از شناسایی ۴۱ فقره اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبر داد و اضافه کرد: این املاک از طریق مزایده واگذار می‌شود که ۵۰ درصد عواید فروش آن برای بازنشستگان اختصاص می‌یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی ادامه داد: امیدواریم با همراهی ادارات و دستگاه های اجرایی، شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی این طرح بوده و زمینه برای فروش اموال و املاک مازاد دولتی در استان طبق قانون بودجه فراهم شود.

غفارپور گفت: ۴۸ پروژه مربوط به اشخاص حقیقی توسط بانک‌های عامل استان تملیک شده و مقاومت‌های بی‌مورد توسط برخی بانک‌ها برای رفع تملیک و حل مشکلات پیش رو وجود دارد.

وی افزود: با توجه به تذکر جدی استاندار آذربایجان غربی، طی هماهنگی با متولیان امر و دستگاه قضایی درصدد حل مشکلات پیش رو در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع بخش تولید در استان هستیم.

به گزارش ایرنا، فروش اموال و املاک مازاد دولتی یکی از مهمترین راهکارهای تبدیل این املاک به درآمد برای توسعه عمرانی کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =