۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۲
کد خبرنگار: 1118
کد خبر: 84030412
۰ نفر

برچسب‌ها

راه‌اندازی راکتور هسته‌ای جدید پاکستان با فناوری چینی

تهران- ایرنا- پاکستان برای راه اندازی یک واحد جدید موسوم به کی ۲ در نیروگاه هسته‌ای کراچی، برای اولین بار از فناوری پیشرفته چینی موسوم به هائولونگ وان بهره گرفته است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آوای افغانستان، آزمایش‌های گرمایی واحد کی ۲ نیروگاه هسته‌ای کراچی با همکاری شرکت ملی هسته‌ای چین انجام شده است.
با استفاده از این فناوری، فرایندهایی همچون سوخت گذاری هسته‌ای و نیز تولید برق با سرعت و دقت و ایمنی بیشتری صورت می‌گیرند.

بر پایه این گزارش، موفقیت آزمایش گرمایی جدید در این نیروگاه راه را برای شبیه سازی برخی فعالیت‌های هسته‌ای در نیروگاه کراچی هموار می‌کند و امنیت نصب تجهیزات جدید را قبل از سوخت گذاری هسته‌ای تضمین می‌کند.
انجام تست حرارتی مذکور به معنای کنترل دقیق کیفیت سیستم خنک کننده نیروگاه، کیفیت پوشش لوله‌ها و اطمینان از کیفیت طراحی آنهاست.
فناوری هائولونگ وان که به HPR۱۰۰۰ نیز شهرت یافته، تا به حال در شش نیروگاه هسته‌ای در چین و خارج از این کشور مورد استفاده قرار گرفته تا کیفیت و امنیت فعالیت‌های انجام شده در آنها تضمین شود. این فناوری اولین بار در واحد ۵ نیروگاه هسته‌ای فیوجینگ چین مورد استفاده قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =