رئیس معدن هجدک راور کرمان به دادستانی احضار شد

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور از احضار رئیس معدن هجدک به همراه پیمانکار و سرپرست کارگاه به دادستانی خبر داد و گفت: با مقصران احتمالی حادثه معدن هُجدک راور برخورد قضایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ابوالفضل  فرحبخش  روز دوشنبه در تشریح علت حادثه تلخ معدن هجدک کرمان به رسانه ها افزود: تاکنون دلایلی از جمله آزاد شدن حفره گازی و همچنین رانش زمین مطرح شده است که هیچ کدام دلیل قطعی نیست و در این رابطه تحقیقات آغاز شده  و صبح امروز دو گروه از بازرسین از تهران و مرکز استان به محل حادثه اعزام شدند. 
این مقام قضایی با اشاره به اینکه مسئول فنی معدن نیز در بین جانباختگان حادثه قرار دارد،افزود: پیکر ۴ جانباخته این حادثه که سه نفر از آنان کارگر معدن بوده اند تحویل خانواده هایشان شده است.
فرحبخش خاطرنشان کرد: حال عمومی تنها مصدوم حادثه که به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده مساعد اعلام شده است.
دادستان راور افزود: قصد تعطیلی دراز مدت معدن را نداریم اما طبق نظر بازرسین اداره کار  تا زمانی که نکات ایمنی معدن به حالت استاندارد برنگردد و  امنیت جان معدن کاران تضمین نشود این معدن زغال سنگ تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور  بیان کرد: از لحظات اولیه وقوع حادثه ریزش در معدن تونل شماره ۲ معدن زغال سنگ هجدک دادستانی در محل حادثه حضور داشته و دستورات قضایی  لازم صادر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =