۳۰۰ کیلومتر لکه‌گیری و روکش جاده‌های آذربایجان‌غربی در حال اجراست

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه کارگاه بهبود وضعیت راه‌های شریانی استان ایجاد شده، گفت: ۳۰۰ کیلومتر لکه‌گیری و روکش جاده‌های استان در حال اجراست.

ارسلان شکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایمنی، بهسازی و توسعه راه‌های استان ضروری است که با توجه به این امر، برنامه ارتقای کیفیت راهداری جاده های استان به ویژه در راههای شریانی و روستایی در اولویت کار این اداره کل قرار دارد.

وی با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی طی اوایل شهریور امسال به آذربایجان غربی اضافه کرد: در این سفر، ۱۵۷ کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت افتتاح شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: چهارراه "چره" به سمت "هشتیان"، "تمر راژان" به سمت "زیوه" و مسیر ارومیه به سلماس و "سرو" از جمله محورهایی است که عملیات روکش و لکه گیری در قطعات مختلف در حال  لکه گیری است.

شکری در خصوص تکمیل جاده ایواوغلی – خوی با تاکید بر اینکه این مسیر یکی از سرشاخه‌های کریدورهای مشهور غرب است، بیان کرد: این جاده از بندر امام شروع شده و تا بازرگان ختم می شود و از مجموعه ۳۱ کیلومتر حدود ۲۷ کیلومتر آماده بهره برداری است.

وی اظهار کرد: حدود چهار کیلومتر باقی مانده به صورت اشتراکی زیرسازی توسط راه و شهرسازی و پل بزرگ پنج دهنه ۲۲ متری مهلقان در این مسیر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  و با دو لایه آسفالت در حال انجام است و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان  و برای آسفالت، علایم و ایمن سازی و پل بزرگ بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی حدود ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر، روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =