پذیرش ۸۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم

قم - ایرنا - رئیس علوم پزشکی قم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کووید ۱۹ در قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به هفدهم شهریورماه ۵۱ تَن بیمار کرونایی در بخش های مراکز درمانی مختلف و تحت نظر اورژانس بیمارستان استان بستری شدند.

قدیر با اشاره به ترخیص ۴۵ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، افزود: در حال حاضر ۳۸۶ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۷۹ تَن آنها وخیم است.

رئیس علوم پزشکی قم در پایان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در استان از دست دادند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =