طرح جهش تولید دانش بنیان زیرساخت قانونی اقتصاد دانش بنیان می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طرح جهش تولید دانش بنیان در مجلس تصویب شود زیرساخت مراحل قانونی زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور فراهم می‌شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه وآموزش ایرنا، سید محسن دهنوی روز دوشنبه در هجدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه در مجلس یازدهم، طرح جهش تولید دانش بنیان مطرح شده است افزود: روز گذشته کلیات آن در کمیسیون تخصصی مصوب شد و طرح درحال نهایی شدن و آماده  ارایه به صحن علنی مجلس است.

وی ادامه داد: طرح جهش تولید دانش بنیان در ۳۳ بند در زمینه بیمه، مالیات، تامیین اجتماعی و حضور دانش بنیان ها  در مناقصات و غیره دیده شده است،  در این طرح ۱۰۵ مورد از مسایل و مشکلات دانش بنیان را شناسایی کردیم و موانعی که مانع جهش تولید می شد شناسایی شده است.

وی افزود: زیست بوم اقتصاد دانش بنیان کشور دوران تاسیس خود را گذارنده و اکنون در مقطعی هستیم که  بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان فعال هستند و علاوه بر آنها شرکت های زیادی در زیر مجموعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان از قبیل حوزه آی تی فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: زیست بوم اقتصاد دانش بنیان  دوره تولد و تاسیس را گذرانده و الان آماده نقش های جدید است.

اوضاع شهرک های صنعتی خوب نیست 

وی با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس  نماینده و پیشرونده سایر پارک های فناوری کشور است گفت: ما توقع داریم این پارک، موانع قانونی و زیر ساخت ها و پشتیبانی که پارک ها نیاز دارند را پیگیری کند  ما نیز در مجلس آماده همکاری هستیم.

نماینده تهران افزود: در بازدیدی که از شهرک های صنعتی داشتم اوضاع شهرک های صنعتی و صنعت کشور را خوب ارزیابی نمی کنیم ، متاسفانه در شهرک های صنعتی استان تهران، ۴۵ هزار واحد تولیدی و صنعتی داریم که ۲۱ درصد آنها راکد هستند، ۲۵درصد با ۵۰ درصد ظرفیت کار می کنند و ۳۰درصد نیز زیر ۵۰ درصد توان را به کار گرفته اند.

دهنوی یادآور شد: باید راه حلی برای استفاده از ظرفیت های تعطیل و بکارگیری پتانسیل آنها ارایه شود، اگر کسی باشد که راه حلی ارایه دهد همان جوانان فعال در زیست بوم دانش بنیان کشور هستند، شهرک های صنعتی زیر ساخت نمی خواهند بلکه این ها نیاز به پلت فرم دارند.

وی افزود: این آمادگی در وزارت صنعت نیز وجود دارد که زیر ساخت شهرک های صنعتی را در اختیار زیست بوم دانش بنیان قرار دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =