قبولی در آزمون زبان ایتالیایی، شرط پیوستن «سوآرز» به بانوی پیر

تهران- ایرنا- «لوئیس سوآرز» تقریبا در آستانه کوچ از لالیگا و پیوستن به سری‌آ ایتالیا و یوونتوس قرار دارد اما پیش از رسمی شدن این انتقال، مرد اروگوئه‌ای باید از آزمون زبان ایتالیایی سربلند بیرون بیاید.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های ایتالیایی و اروگوئه‌ای تایید کرده‌اند که مهاجم فصل گذشته باشگاه بارسلونا قرار است امروز (دوشنبه) به منظور اخذ تابعیت ایتالیا و فراهم شدن شرایط انتقال وی به تورین، در آزمون زبان شرکت کند.

باشگاه تورینی به شدت با مهاجم اروگوئه‌ای ارتباط داده شده است؛ بازیکنی که قرار است با «جورجو کیه‌لینی» مدافع تیم ملی ایتالیا هم بازی شود؛ گاز گرفتن کیه‌لینی توسط سوآرز در جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از به یادماندنی‌ترین خاطرات این دو فوتبالیست محسوب می‌شود.

با این حال، به دلیل محدودیت موجود در سری‌آ ایتالیا مبنی بر خرید تنها دو بازیکن غیر اتحادیه اروپا توسط باشگاه‌ها، کوچ سوآرز به تورین در هاله‌ای ابهام قرار گرفت؛ یووه پیش از این «آرتور ملو» برزیلی و «وستون مکنی» آمریکایی را به خدمت گرفته است.

و این بدان معنا است که امضای قرارداد با سوآرز منوط به قبول شدن در آزمون زبان ایتالیایی سطح B۱ و اخذ تابعیت ایتالیایی است؛ موضوعی که در صورت تحقق ویزای اتحادیه اروپا را برای وی به ارمغان می‌آورد.

فصل جدید سری‌آ ایتالیا از ۱۹ سپتامبر آغاز می شود هرچند پنجره نقل و انتقالات تا ۵ اکتبر بسته نخواهد شد. با این حال سوآرز امروز در این آزمون شرکت کرده و امیدوار است تا با کسب نمره قبولی پیش از آغاز فصل قرارداد خود را نهایی کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =