بانوان نیمی از جمعیت داوطلبان هلال‌احمر هستند

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: از دو میلیون داوطلبی که با جمعیت هلال‌احمر همکاری می کنند، حدود نیمی از آنها بانوان هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی در جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر مخاطبان انبوه و جوانی دارد که از عامه مردم تشکیل می شوند. انبوه بودن این مخاطبان هم مزیت دارد و هم ایراد محسوب می شود. کار کردن با قشری که دیدگاه های مختلفی دارند، سخت است، اما چون ظرفیت خوبی است، می توان برنامه ریزی منسجمی در این زمینه داشت.

وی ادامه داد: باید تاب آوری افراد جامعه در برابر حوادث واقعی افزایش پیدا کند زیرا تاب آوری در برابر مشکلات در زمینه گسترش عفاف و حجاب بسیار کمک رسان خواهد بود. اگر بحرانی اتفاق افتاد باید بدانیم که چطور می توان با حفظ آرامش با این بحران مواجه شد و با کمترین استرس آن را پشت سر گذاشت. مقابله با تهاجم فرهنگی هم از این موضوع مستثنا نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه الزام پیش بردن تنها یک دستورالعمل خاص کار را سخت و دشوار می کند، گفت: در حال حاضر نیروی انتظامی هم مباحث قهری را برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کنار گذاشته است و در این زمینه به ایده های جدید برای جذب جوانان و تعریف دقیق عفاف و حجاب برای آن‌ها نیاز است.

به گفته همتی، باید برای خانواده ها برنامه های ویژه ای داشته باشیم، خانواده ها را آگاه کنیم و این تاب آوری را در میان افراد خانواده که جذب محتوا و اطلاعات فضای مجازی می شوند افزایش دهیم. باید آنقدر خوب کار کنیم تا محتوای نامناسب در فضای مجازی خللی در اراده فرد ایجاد نکند.

جامعه تاب آور و مبارزه با محتوای مسموم فضای مجازی

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: وظیفه خطیر خود را در جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب می توانیم در میان همراهان همیشگی جمعیت هلال احمر گسترش دهیم تا با این روش، جامعه تاب آور شود. 

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب مختص به بانوان نیست و  به مردان هم مربوط می شود، گفت: از دو میلیون داوطلبی که با جمعیت هلال احمر همکاری می کنند، حدود نیمی از آنها بانوان هستند، عفاف و حجاب تنها مختص به بانوان نیست و به مردان هم مربوط می شود. امدادگران ما چه مرد و چه زن در حوادث و سوانح دوشادوش یکدیگر به مردم کشور کمک می کنند.

تاکید بر لزوم توجه به جذابیت در تولید برنامه‌های آموزشی

همتی درباره اجرای برنامه های آموزشی در جمعیت هلال احمر و اقبال عمومی مردم در این زمینه تاکید کرد: در دهه ۸۰ در جمعیت هلال احمر مشغول به فعالیت بودم و در آن زمان مردم از دوره های آموزشی که از سوی این جمعیت برگزار می شد، استقبال می کردند. علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی، ما باید جذابیت برنامه های خود را بالا ببریم، بدون آنکه صحبتی از عفاف و حجاب مطرح شود. به عنوان مثال می توان برنامه هایی ساخت که در  قالب این برنامه ها درستکاری، عفیف و پاکدامن بودن به افراد در خانواده بدون اشاره مستقیم به این موضوع، آموزش داده شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: لازم است در این زمینه برنامه محور جلو برویم. چارچوب و شاکله هایی لازم است تا این کار انجام شود، طبیعتا هلال احمر، جوی خوب و جوان پسند دارد و جوانان هلال احمر، دارای ظرفیت عمده‌ای هستند که می توان از آنها استفاده کرد.

جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر با حضور دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب وزارت کشور و رئیس، دبیرکل، رئیس سازمان جوانان، داوطلبان و جمعی از مدیران ارشد هلال احمر امروز دوشنبه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =