کرونا بار دیگر وضعیت آبادان را قرمز کرد

اهواز - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت : با قرار گرفتن شهر آبادان از لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز، امروز تعداد شهرهای قرمز خوزستان به چهار شهر افزایش یافت.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استانداری خوزستان گفت: براساس آخرین آمار موجود، خوزستان دارای چهار شهر با وضعیت قرمز،  سه شهر با وضعیت نارنجی، هشت شهر با وضعیت زرد و ۱۳ شهر با وضعیت سفید از لحاظ شیوع کرونا است .

وی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت شهرهای آبادان، بهبهان، آغاجاری و امیدیه از نظر شیوع کرونا قرمز هستند ‌ که این افزایش شهرهای قرمز برای ما نگران کننده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به بازگشایی مدارس بیان کرد:  پیش بینی می شود گروه هدف بیماران کرونایی به سمت کودکان و نوجوانان تغییر کند لذا جلوگیری از این اتفاق مستلزم حمایت همه جانبه تمامی دستگاه‌های اجرایی با آموزش و پرورش و دانشگاه‌های علوم پزشکی است تا با کمترین عارضه رو به رو باشیم.

روند صعودی کرونا در خوزستان

وی بیان کرد: از سوم شهریور تاکنون روند بیماری کرونا با شیب کم صعودی بوده است و این مساله نگران کننده است امیدواریم‌این اتفاق تنها یک دوره گذار باشد.

ابول‌نژادیان توضیح داد: آلودگی کرونا در غرب اهواز نسبت به شرق اهواز کمتر است و باید به این مساله توجه جدی شود.

وی با اشاره به افزایش آمار مراجعان به بیمارستان‌ها در استان گفت: تا روز ششم شهریور این روند ثابت بوده است اما از هفتم شهریور روند افزایشی شده و از ۷۰۰ مراجعه کننده به یک هزار و ۶۲ بیمار در ۱۵ شهریور رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =