۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84030358
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازرسی‌های سختگیرانه بهداشتی در فارس نوید بخش شکست کرونا

شیراز - ایرنا- شیوه نامه‌های بهداشتی و نظارت‌ها بر نحوه اجرای درست مصوبات ستاد کرونا هر چه سختگیرانه باشد و از رفتارهای سلیقه‌ای پرهیز شود بیشتر می توان به شکست کرونا امید داشت ، استان فارس که بیشتر مناطق آن همچنان در وضعیت هشدار و قرمز کرونا قرار دارد به سمت اجرای سختگیرانه بازرسی های بهداشتی به پیش می رود.

 قوانین موثری در ستاد استانی و ملی کرونا مصوب شده است که اگر به درستی و کامل اجرا شود، مدیریت و مهار ویروس کرونا به صورت مطلوبی امکانپذیر می‌شود. به هر میزان در اجرای قانون جدی باشیم به همان اندازه می‌توانیم به سلامت و امنیت جامعه کمک کنیم اما اگر جدیت لازم را نداشته باشیم و با رفتارهای سلیقه‌ای و کدخدامنشی بخواهیم موضوعات کرونا را پیش ببریم، با چالش مواجه خواهیم شد.

بازرسی ها برای نظارت بر صنوف در استان فارس فعال شده است و نظارت‌ها تشدید خواهد شد ،  هم‌اکنون گشت‌های مشترک بازرسی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با حضور دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های مرتبط به‌صورت منظم در حال انجام است.

  این گشت‌ها به منظور نظارت جدی و سختگیرانه بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی در واحدهای صنفی در حال انجام است و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی,  برابر مقررات جاری برخورد و حتی پلمب خواهند شد.

تاکید ستاد دانشگاهی بر بازرسی های سختگیرانه 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  روز دوشنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا  در دانشگاه، از تشدید نظارت های مسوولان و مدیران ارشد دانشگاه در مراکز بهداشتی و درمانی استان برای مدیریت بحران کرونا خبر داد.

 مهرزاد لطفی  با بررسی مصوبه های پیشین ستاد مدیریت کرونا  در دانشگاه، تاکید کرد: نه تنها مرکز استان فارس ، بلکه تمامی  شهرستان ها و مناطق فارس تحت نظارت شدید مسوولان ارشد دانشگاه و ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه هستند.

وی از مردم فارس خواست تا با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و برای مدیریت بهتر این بحران، با مجموعه سلامت همکاری بیشتر داشته و توصیه های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

دکتر لطفی ضمن اعلام انجام هزار و ۲۹۰ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

۳.۸ درصد از جانباختگان کرونای کشور در فارس 

عبدالرسول  همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز  با اعلام اینکه بر اساس آمارهای رسمی، ۱۱ و هفت دهم درصد از مبتلایان کرونا  کشور مربوط به استان فارس بوده است، ادامه داد: با تلاش و زحمات نیروهای بهداشت و درمان استان در مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان ها، تنها سه و هشت دهم درصد از آمار جانباختگان کروناویروس در کشور مربوط به استان فارس است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دعوت از مرم استان فارس برای مشارکت در رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات، ابراز امیدواری کرد این همکاری ها یک خسته نباشید به کادر خستگی ناپذیر بهداشت و درمان استان بوده و موجب کاهش آمار ابتلا در استان فارس شود.

از دیروز تا امروز ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا  در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران کرونا  به ۳۸۸ هزار و ۸۱۰ نفر رسیده است،  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۲ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط