گود پر خطر شمال شرق تهران رفع خطر شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۴ تهران گفت: به منظور حفظ جان شهروندان، گود سه هزار و ۹۴۷ متر مربعی پر خطر و رها شده حاشیه بزرگراه شهید زین الدین ایمن سازی و رفع خطر شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، «محمد محمددوست» با اعلام این خبر و با اشاره به دستور شهردار تهران مبنی بر توقف پروژه های عمرانی (کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی) به علت محدودیت های مالی و فقدان اعتبار گفت: به منظور حفظ جان شهروندان و افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و همچنین خودروها، پروژه واقع در بزرگراه شهید زین الدین تقاطع خیابان هنگام که در سنوات گذشته به منظور احداث مجموعه فرهنگی ورزشی قاسم آباد گودبرداری و رها شده بود با پیگیری های مستمر معاونت فنی و عمرانی و اداره سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری منطقه ۴ رفع خطر شده است.

وی با تاکید بر غیر ضروری بودن پروژه مذکور و خطر آفرین بودن آن گود برای شهروندان افزود: با توجه به درخواست مکرر شهروندان منطقه ۴ به ویژه املاک مجاور زمین یاد شده نسبت به رفع خطر و ایمن سازی آن اقدام شد.

شهردار منطقه ۴ مجاورت گود یاد شده با مدرسه شهید ابوالمعالی را یکی از دغدغه های مدیریت شهری در تعیین تکلیف فوری آن عنوان کرد و گفت: به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی برای دانش آموزان و مدارس محدوده این گود رها شده نسب به پر کردن آن اقدام شده است.

محمددوست عنوان کرد: گود مذکور که در مرحله گودبرداری، نیلینگ و اجرای فونداسیون متوقف مانده بود، برابر بررسی های بعمل آمده فوندانسیون و اسکلت شده قبلی قابل استفاده نبوده که با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوص و با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نسبت به پرکردن آن اقدام شد.

وی، از اعلام آمادگی شهرداری منطقه ۴ برای تعریف پروژه ای جدید در محل یاد شده خبر داد و افزود: شهرداری منطقه ۴ این آمادگی را دارد تا با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذار نسبت به تعریف پروژه ای جدید در این مکان اقدام کند.

منطقه ۴ شهرداری تهران در شمال‌شرق شهر قرار دارد؛ از طرف شمال به خط ۱۸۰۰ و حریم منطقه ۱ و از طرف غرب به از خیابان لنگری با منطقه ۱ و در پاسداران با منطقه ۳، از طرف جنوب با مرز خیابان رسالت با مناطق ۷ و ۸ و در محدوده خیابان دماوند با منطقه ۱۳ و از طرف شرق به حریم منطقه ۴ محدود می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =