۱۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۷
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84030348
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر گوناگون از استان یزد

یزد- ایرنا- بخشدار مرکزی میبد گفت: شرکت تولید کننده چراغ‌های خورشیدی میبد از اولین واحدهای تولیدی دانش بنیان در حوزه الکترونیک در استان یزد و حتی در کشور است و لازم است مورد توجه و حمایت مسوولان در عرصه تولید و فناوری قرار گیرد.

محمد جواد احمدی روز دوشنبه در بازدید از اولین شرکت تولید کننده چراغ‌های خورشیدی درایران و در عین حال تنها واحد تولیدی الکترونیک مستقر در شهرستان افزود : حمایت از طرح‌های نوآور، خلاق و دانش بنیان مهم است و باید مورد توجه قرار داده‌شود.

وی در این بازدید نسبت به حمایت از این واحد تولیدی که به دست جوانان پایه‌گذاری شده تاکید کرد و قول مساعد در پیگیری مسائل و مشکلات آنها داد.

مدیرعامل اولین شرکت تولیدی چراغ‌های خورشیدی در ایران در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه فعالیت آنها از سال ۸۹ شروع شده‌است، گفت: در سال ۹۰ با دعوت پارک علم و فناوری یزد به عنوان اولین شرکت الکترونیک در این پارک مستقر شده و به فعالیت‌های پرداختیم.

سید محسن کمالی فیروزآبادی افزود: در سال ۹۲ به دلیل یکسری محدودیت‌ها در ارتباط با عدم امکان فعالیت تولیدی در فضای پارک در آن زمان به میبد آمده و در شهرستان فعالیت تولیدی خود را ادامه دادیم.

وی ادامه داد: شرکت با سه نفر نیرو و با سرمایه یک میلیون ریال شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر نیز با همکاری ۱۱ نیروی ثابت ، ۶ نیروی ساعتی و همچنین حدود ۲۶ نفر نیروی شاغل غیر مستقیم  در شهرهای یزد ، مشهد ، تهران و کرمان همچنان فعال است.

کمالی فیروزآبادی در ادامه یادآور شد: از سال ۹۴ سرمایه در گردش شرکت به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال رسیده‌است.  

مدیرعامل اولین شرکت تولیدی چراغ‌های خورشیدی در ایران به ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی تولید چراغ‌های خورشیدی  توسط این شرکت دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: شرکت به جز طراحی و تولید چراغ‌های خورشیدی از صفر تا صد در رنج‌های مختلف از ۱۰ وات تا ۱۱۰ وات ، تولیدکننده انواع یو پی اس ، چراغ‌های روشنایی مانند پروژکتور و پاور کامپیوتر نیز می‌باشد.

وی به عرضه تولیدات به تعداد یک هزار چراغ خورشیدی ، ۵۰۰ پاور و ۵۰ یو پی اس در یک ماه اخیر در شهرهای میبد ، یزد ، تهران ، کرج و مشهد اشاره کرد و محدودیت تولید را مرتبط به مشکل وارد کردن مواد اولیه از خارج از کشور عنوان کرد.

وی در ادامه اظهار امیدواری به افزایش تولید در ۶ ماهه دوم سال با تامین شدن مواد اولیه کرد.

کمالی فیروزآبادی همچنین با گلایه از حمایت نشدن از سوی مسوولان ارائه دهنده تسهیلات خاطرنشان کرد: شرکت با جمعی از جوانان و با استفاده از سرمایه شخصی و گرفتن تسهیلات به صورت آزاد و مضاربه‌ای پا گرفته و فعال شده‌است .

وی گفت: چند سال پیش از بخشداری میبد به بانک سینا معرفی شدیم که با وجود گذشت زمان جواب رد دادند و دوباره از حدود چند ماه پیش نیز به دنبال جلسه ای در بیت امام جمعه میبد برگزار شد به پست بانک معرفی شدیم و متاسفانه هنوز تسهیلاتی دریافت نکرده‌ایم.

۱۷ هزار نفر در ۳۶۷ واحد تولیدی و صنعتی میبد مشغول کار هستند.

مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

***

بخشدار بخش آسفیچ بهاباد گفت : کمیته امداد در همه زمینه‌ها وارد شده و توانسته برای مستضعفان و محرومان جامعه یک نهاد خدمتگزار باشد.

حسین دشتی رحمت آبادی روز دوشنبه در دیدار با رئیس کمیته امداد بهاباد افزود: خدمت در این نظام و به ویژه نهادهای حمایتی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از نعمت‌های خداوند است که باید شکر آن را به جا آورد و قدردان آن باشیم.

وی با تاکید براینکه ایجاد اشتغال به منظور فقرزدایی و خودکفایی و توانمندسازی نیازمندان در جامعه اولویت کمیته امداد باشد بیان داشت : ایجاد اشتغال از هرجهت به نفع مردم است و خودکفایی و استقلال محرومان بسیاری از آسیب‌ها را کاهش می‌دهد.

این مقام مسئول بیان داشت : حمایت و رسیدگی به مشکلات محرومان و مستمندان رسالت مهم کمیته امداد است که این نهاد در سال های اخیر با انجام زیرساخت های لازم برای توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار و استقلال خانواده های تحت پوشش خود اقدامات بزرگی را انجام داده است .

بخشداربخش آسفیچ با توجه به محرومیت بخش و نداشتن زیرساخت های لازم درهمه زمینه ها از مسئولین کمیته امداد درخواست نمود تا با ایجاد اشتغال برای جوانان روستا زمینه توانمند سازی و کارآفرینی برای این قشر از جامعه دراین خطه محقق شود تا شاهد محرومیت کمتری شویم وفقر از بین برود .

در ادامه این دیدار حمید دهقان بهابادی رئیس کمیته امداد این شهرستان به ارائه گزارش عملکرد این نهاد پرداخت و بابیان اینکه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بهاباد تمام تلاش خود را به کار گرفته است تاکید کرد: خیران در این زمینه نقش پررنگی را ایفا کردند و در تمامی اقدامات صورت گرفته همواره یاری‌رسان این نهاد بودند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ره بهاباد از بخشدار آسفیچ خواست تا نیازمندان منطقه را نیازسنجی کند و با تشکیل بانک اطلاعاتی از افراد نیازمند و مستضعف این بخش بتوان کمک های بیشتری به این منطقه انجام داد .

وی تصریح کرد : خدمت به محرومان و نیازمندان، یکی از شیرین ترین و پسندیده ترین عبادات و سنت پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع ) است و تأسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی(ره) یکی از برکات و دستآوردهای انقلاب اسلامی است که با هدف خدمت به محرومان و مستمندان جامعه تشکیل شد.

دهقان بهابادی ادامه داد : کمیته امداد امام خمینی(ره) خدمات گسترده ای را به اقشار مختلف محروم ارایه می دهد که تحت پوشش قرار دادن سالمندان مشمول طرح شهید رجایی، پرداخت وام قرض الحسنه، تهیه جهیزیه برای نوعروسان خانواده های تحت پوشش، کمک به درمان بیماران خاص، خدمات درمانی و بهداشتی و اجرای بیمه خانواده های تحت پوشش از جمله این خدمات است.

***

به گفته شهردار اردکان با توجه به توسعه واحدهای صنعتی، جمعیت شهرستان در دهه ٩٠ حدود ۷۰ درصد افزایش یافت و کاهش ۴۰ درصد درآمد عوارض ارزش‌افزوده شهرداری منجر به مشکلات عدیده‌ای برای مدیریت شهری برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، مصطفی پوردهقان در دیدار با «ناصر تقی‌زاده» مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ،  از تلاش‌های این شرکت در حوزه تولید و اشتغال‌زایی به‌ویژه در سال جهش تولید قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود، مدیران صنایع بزرگ در کنار تلاش‌ در حوزه تولید با توجه به خدماتی که از شهر دریافت می کنند، در توسعه منطقه محل استقرار خود نیز مشارکت کنند.

پوردهقان‌ باقدردانی از تلاش‌ شرکت یادشده در ایفای بخشی از تعهدات اجتماعی از جمله تأمین قیر آسفالت برخی معابر و عملیات اجرایی ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی شهید سلیمانی گفت: با تغییر مدیریت ، آن نهاد در دوره جدید نقش بیشتری در عمل به تعهدات اجتماعی و رفع کمبود سرانه‌ها در حوزه‌های مختلف شهری با هدف رضایت‌مندی مردم انجام دهد.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =