اسد بر ثمربخشی سرمایه گذاری روسیه در سوریه تاکید کرد

تهران-ایرنا- بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه روز دوشنبه در دیدار با یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه بر توجه و اهتمام دمشق جهت به‌ثمر نشستن سرمایه‌گذاری‌های روسیه در سوریه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اسد امروز میزبان بوریسوف و هیات همراه وی و نیز سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه بود.

اسد در آغاز این دیدار تاکید کرد که سوریه به طور جدی به دنبال به ثمر نشستن سرمایه‌گذاری‌های روسی در کشورش است.

وی خطاب به هیات روسی گفت:‌ من در جریان دیدار شما با وزیر امور ریاست‌جمهوری قرار گرفتم و می‌دانم که توانستید به پیشرفت‌های خوبی درخصوص دست‌یابی به راه‌حل‌های قابل‌قبول برای بسیاری از مسائل برسید.

اسد در ادامه به اهمیت این دیدار در سایه همکاری‌های مشترک اشاره کرد و از دولت روسیه برای ارسال کمک های انسانی جهت مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا قدرانی کرد.

رئیس‌جمهوری سوریه همچنین از کمک‌های مسکو در طول جنگ علیه تروریسم تشکر کرد و گفت: این کمک‌ها علاوه بر حمایت جهت مبارزه با تروریسم، حمایت سیاسی هم بوده است.

از سوی دیگرٰ بوریسوف نیز گفت: روسیه مشارکت و روبط خوب بین دو کشور را در سطح خیلی بالایی ارزیابی می‌کند.

معاون نخست وزیر روسیه ظهر دوشنبه در راس هیاتی از مقام های این کشور وارد دمشق پایتخت سوریه شد تا با سران سوریه درباره تقویت روابط دوجانبه در عرصه‌های مختلف گفت‌وگو کند.

وی در فرودگاه بین المللی دمشق از سوی ایمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه مورد استقبال قرار گرفت.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز که به صورت جداگانه وارد دمشق شد ، معاون نخست وزیر این کشور را در سفر به سوریه همراهی می کند.

قرار است فردا نشست کمیته مشترک همکاری های اقتصادی روسیه و سوریه در دمشق با حضور مقام ها دو کشور برگزار شود.  امضای موافقت نامه پایانی کمیته مزبور و توافق نامه تسهیلات گمرکی بین دو کشور از دیگر برنامه های سفر معاون نخست وزیر روسیه به سوریه اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =