اشتغال ۲۸ هزار نفر در تعاونی‌های لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲هزارو ۸۵۴ تعاونی در لرستان وجود دارد که ۲۸ هزار نفر در بخش های مختلف آن مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش ایرنا ، علی آشتاب روز دوشنبه در دیدار مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت هفته تعاون اظهار داشت:

 ۴۷۶ تعاونی در لرستان مخصوص بانوان تشکیل شده که چهار هزار و ۳۳۱ نفر بانو در این تعاونی ها فعال می باشند که نشان دهنده مشارکت بالای بانوان در فعالیت اقتصادی در قالب تعاونی است.

وی ادامه داد: توجه به احیای تعاونی‌های راکد همواره در دستور کار می باشد و واحدهایی که قابلیت احیا دارند در اولویت قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: روز گذشته در شهرستان الشتر با سرمایه گذاری بیش از ۱۶ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۳۰ نفر یک واحد راکد پس از هشت سال تعطیلی افتتاح و به چرخه تولید بازگشت.

آشتاب گفت: همچنین روز چهارشنبه هفته جاری به صورت ویدئوکنفرانس ۱۴ تعاونی با اشتغالزایی ۸۸ نفر و سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود.

وی افزود: در یکسال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب یکهزار و ۲۵۱ طرح به روستاییان پرداخت شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت آستان قدس رضوی به‌دنبال تایید تفاهم نامه هستیم که سرمایه گذاران با ایجاد اشتغال در مناطق سیل زده لرستان به آسیب دیدگان اقتصادی کمک کنند.

آشتاب افزود: برای جبران بخشی از بیکاری فارغ التحصیلان طرح کارورزی فارغ التحصیلان با حمایت دولت اجرا می‌شود که در سه ماه نخست حقوق و بیمه را دولت پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه مشاغل خانگی ۶ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به مشاغل فراموش شده برای احیا اختصاص پیدا کرده است.

وی گفت: طرح اشتغال حمایتی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و بنیاد شهید اجرا می‌شود که در یک سال گذشته ۱۰۹ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۵هزار و ۲۹۷ پرونده با اعتبار ۲۵۲ میلیارد تومان و حمایت ۳۱ هزار و ۴۴۹ نفر به بانک عامل معرفی شدند.

وی گفت در سال گذشته ۶۰.۷ درصد آرا به شکل سازشی برطرف شد و اکنون۲ هزار و ۸۰۰ نفر از مزایای بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =