رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری: قبول دعوت ایتالیایی‌ها امکان پذیر نبود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: چند روز گذشته دعوتنامه‌ای از ایتالیا برای حضور در مسابقات جهانی جاده دریافت کردیم اما صدور روادید و حضور در قرنطینه زمان زیادی می‌برد و همین امر سبب شد تا این دعوت را نپذیریم.

«خسرو قمری» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دوست داشتیم تا در مسابقات قهرمانی جهان جاده در سوم مهر ماه شرکت کنیم اما شرایط سخت و زمان کمی برای دریافت ویزا داشتیم. فقط ۲ روز را برای انجام کارهای اداری در سفارت باید صرف می‌کردیم و در نهایت همه این موارد سبب شد، دعوت ایتالیا را نپذیرفتیم.

وی همچنین در خصوص برگزاری لیگ مردان گفت: این مسابقات ۱۸ و ۱۹ شهریور در گلپایگان برگزار می‌شود و مجوزهای لازم را از اداره بهداشت اصفهان و اداره کل ورزش و جوانان این استان دریافت کردیم. با تیم‌ها جلسه‌ای در خصوص لیست نفرات و مسایل فنی گذاشتیم. امروز در رشته استقامت به مسافت ۱۶۰ کیلومتر دوچرخه‌سواران به رقابت پرداختند.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری عنوان کرد:  ۱۲ تیم در لیگ برتر مردان حاضر هستند که هر تیم پنج ورزشکار دارد و در این ۲ روز رقابت خوب و دیدنی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. در این زمینه هم سخت‌گیری می‌کنیم و به آنان یادآوری می‌شود که باید همه چیز رعایت شود.

وی ادامه داد: اگر مسابقات لیگ به خوبی برگزار شود و مشکل خاصی نداشته باشیم، دوم و سوم مهر مسابقات جاده و کوهستان  و بعد مرحله دوم لیگ را در هفتم و هشتم مهر در تبریز برگزار می‌کنیم. پس از آن هم به دنبال برپایی مسابقات نوجوانان بخش جاده در کرمان هستیم.

قمری درباره زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور افزود: فدراسیون جهانی به ما اعلام کرده بود که در شهریور ماه مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کنیم اما به دلیل اینکه ۱۵ شهر ایران در وضعیت قرمز قرار داشتند، این مسابقات لغو شد و احتمال دارد تا پایان سال میلادی برگزار نشود. در مسابقات قهرمان کشوری ۳۱ تیم شرکت می‌کنند و با توجه به شیوع ویروس کرونا و جمع شدن ورزشکاران و افزایش هزینه‌ها، شرایط برای ما سخت می‌شود. در مسابقات لیگ برتر هزینه این رقابت‌ها برعهده باشگاه‌ها و تعداد تیم‌ها کم است اما در قهرمانی کشوری هزینه‌ها برعهده فدراسیون و تعداد تیم‌ها زیاد و این امر کار را برای ما سخت می‌کند.

وی یادآور شد: مسابقات قهرمان کشوری تنها مسابقه‌ای است که در هر کشوری برگزار می‌شود امتیاز و رنگینگ این مسابقات هم برای کشور،  ورزشکار و  نیز باشگاه یک امتیاز خوبی است و می‌خواهیم حداقل این امتیازات از بین نرود. ابتدا سلامت دوچرخه سواران در اولویت است.  نمی‌خواهیم تصمیم اشتباهی بگیریم تا سلامت مردم به خطر بیفتد. در نهایت اگر روند برگزاری مسابقات لیگ خوب پیش رفت تا آخر آبان زمان داریم تا به فدراسیون جهانی برای برگزاری این مسابقات اعلام آمادگی کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =