سوادآموزی ۱۱۰۰ نفر در آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: این نهاد علاوه بر سایر آموزش سایر دوره ها، تحصیل یکهزار و ۱۰۰ سوادآموز را در برنامه اجرایی خود دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو در روز جهانی سوادآموزی با قدردانی از تلاش های ارزنده در مجموعه معاونت سوادآموزی شهرستان‌های تهران، اظهار داشت: جایگاه سوادآموزی و تحصیل علم در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست چرا که اساسا دین اسلام با امر به خواندن اعلام وجود کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۰ هزار ۲۵۵ نفر در دوره های سواد آموزی، تحکیم و انتقال، در شهرستانهای تهران مشغول تحصیل هستند که این مهم نشان از تلاش و همت مجموعه معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در تحقق برنامه های راهبردی وزارت آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یکی از شاخص‌های رشد و کیفیت زندگی در همه جوامع  را میزان بهره ‌مندی مردم آن کشور از سواد نوشتن و خواندن اعلام کرد و گفت:  بدیهی است مبارزه با بی‌سوادی نه تنها در مقوله توسعه فرهنگی به عنوان نخستین گام قلمداد می‌شود، بلکه در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نیز حائز اهمیت ویژه‌ای است.

صیدلو تاکید کرد: هر چه افراد جامعه به سمت باسواد شدن پیش بروند، یقیناً سیر تحول و رویکرد آن جامعه به سمت مفهوم توسعه سریعتر خواهد بود.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =