روکش آسفالت جاده بازارچه میل ۷۳ درمیان انجام شد

بیرجند - ایرنا - رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درمیان گفت: عملیات روکش آسفالت سرد محور مرزی گزیک به بازارچه میل ۷۳ این شهرستان به طول ۲ کیلومتر انجام شد.

حاجی رسول سالاری طبس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان و در راستای افزایش ارتقای ایمنی و نگهداری جاده و رفاه حال کاربران جاده‌ای انجام شد.

وی بیان کرد: این طرح به صورت امانی، با تشکیل یک اکیپ ۱۰ نفره نیروی انسانی، ۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین از اوایل مرداد ماه امسال در بازه زمانی یک ماه با رگلاژ و تسطیح سطح آسفالت در قسمت‌هایی که بیشترین تخریب را داشت، انجام شد.

سالاری گفت: اجرای روکش آسفالت جاده‌ها در جهت ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای نقش اساسی دارد.

وی با بیان اینکه درمیان دارای هزار و ۳۲۵ کیلومتر جاده بین شهری و روستایی است، افزود: عملیات روکش آسفالت محورها، همه ساله به تناسب اعتبارات در دستور کار این اداره قرار می‌گیرد که تسریع در این امر نیازمند تخصیص هر بیشتر اعتبارات ملی است.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درمیان بیان کرد: در مجموع بیش از یک هزار کیلومتر راه روستایی داریم که از این مقدار ۵۰۵ کیلومتر آسفالت است.

سالاری گفت: در این شهرستان ۹۹ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که از این تعداد بیش از ۸۵ روستای از راه آسفالت مناسب برخوردار هستند.

در مجموع یک هزار و ۳۲۵ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی در شهرستان درمیان وجود دارد که از این میزان ۶۷۶ کیلومتر بعد از انقلاب اسلامی احداث و آسفالت شده است.